آزادسازی ۱ ۶ دهم میلیارد دلاری دارایی های ایران در عراق تاثیر

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از آزادسازی ۱/۶ دهم میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده ایران در عراق خبر داد.


ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: طی روزهای گذشته و با دیپلماسی قوی دولت آیت‌الله رئیسی ۱/۶ دهم میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در عراق آزاد شد.


نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: این دارایی‌ها به دلیل فروش گاز ایران به عراق بود که به دلیل تحریم‌های اعمال شده در سیستم بانکی علیه ایران و البته دیپلماسی فشل دولت آقای روحانی در عراق توقیف بود.


ابوترابی اظهار داشت: با آزادسازی این ۱/۶ دهم میلیارد دلار از دارایی‌های ایران تقریباً دارایی‌های توقیف شده ایران در عراق به صفر رسیده است.


وی خاطرنشان کرد: در روزی که قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران صادر شد ما شاهد آزادسازی این دارایی‌ها بودیم.


عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آزادسازی این دارایی‌ها تاثیر مستقیم بر کاهش قیمت ارز در داخل کشور دارد و ما در ادامه تاثیرات بیشتر آن را نیز خواهیم دید.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

SIMILAR NEWS

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.