آغاز سوگواره روضه الزهرا س و پویش ملی نذر مادر

ایسنا/خراسان رضوی در آستانه فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و به همت مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی، سوگواره روضه الزهرا(س) و پویش ملی نذر مادر آغاز شد.


در قالب این سوگواره و پویش ملی که صبح امروز، ۳۰ آذر، با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، آغاز به کار کرد، ۸۰۰۰ روضه خانگی در سراسر کشور از حمایت‌ها و بسته‌های متبرک مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی بهره‌مند خواهند شد و علاوه بر برپایی سوگواره ایام فاطمیه و حضور در اجتماع عظیم فاطمیون، مشارکت‌های اجتماعی خود را نیز افزایش خواهند داد.


نقش‌آفرینی بانوان در عرصه‌های مختلف


مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی در مراسم آغازین این سوگواره و پویش گفت: فرصت یادبود ایام متعلق به حضرت زهرا(س) توفیقی است برای اینکه هویت زن مسلمان را بازخوانی کنیم و سبک زندگی خود را بر اساس مولفه‌های این بانوی بزرگوار تنظیم کنیم.


فاطمه دژبرد تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری پس از انقلاب اسلامی ایران زنان ثابت کردند با تاسی به حضرت فاطمه زهرا(س) سنگر انقلاب را حفظ کردند و ضمن حفظ مقام زن و مادری خود در مسائل مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی جامعه دخیل هستند.


تعظیم شعائر دینی و بازنشر ارزش‌های انقلاب


وی ادامه داد: در عصری هستیم که خانواده توسط جریانات غرب نشانه گرفته شده و از همین رو رسالت ما سنگین‌تر شده است؛ به همین دلیل باید کمک کنیم کانون و بنیان خانواده بیش از پیش حفظ شود.


دژبرد یکی از بسترهای مناسب برای بازنشر تعظیم شعائر دینی و ارزش‌های انقلاب را روضه‌های خانگی دانست و گفت: تعظیم شعائر دینی و پشتیبانی از نظام اسلامی از اهداف برگزاری این محافل است و در همین راستا می‌توانیم ارزش‌های انقلابی را باز نشر داده و به نسل‌های آینده منتقل کنیم.


 فعالیت‌های اجتماعی در کنار برگزاری روضه‌های خانگی


وی یکی از برنامه‌های مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی در بستر نقش آفرینی بانوان در این روضه‌ها را پویش ملی نذر مادر ذکر کرد و افزود: این پویش با کمک و همت بانیان روضه های خانگی در حال اجراست و تا کنون  ۸۰۰۰ جلسه روضه‌الزهرا(س) در این پویش مشارکت کرده‌اند تا در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تنها به برگزاری روضه‌های خانگی اکتفا نکنند و در کنار آن به ارائه خدمات اجتماعی از جمله تهیه ۸۰۰۰ لباس گرم برای کودکان نیازمند پرداختند.


برگزاری دوره‌های جهاد تبیین برای بانوان فعال فرهنگی


مدیر مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی اضافه کرد: در یک ماه اخیر نیز دوره‌های جهاد تبیین توسط این مرکز و در راستای توانمندسازی بانوان فعال فرهنگی برگزار شد تا پس از آموزش، نقش تبیین‌گری را در روضه‌ها ایفا کرده و به روشنگری می‌پردازند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023

بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023  ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی #ارزدیجیتال #دیجیتال #ارز mazyarmir.com@gmail.com https://www.aparat.com/mazyarmir https://t.me/Iranian_leadership_school https://www.instagram.com/mazyare_mir https://www.linkedin.com/in/mazyarmir   بعنوان یک مشاور تخصصی کسب و کار و پژوهشگر در زمینه ارزهای دیجیتال سوالی که پیوسته از من پرسیده می شود این مهم است که اساسا بهترین ارزهای دیجیتال …

دسته‌بندی نشده
نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات

نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   نقش مدیر ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   #مازیارمیر   بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402   به عنوان یک مشاور انتخاباتی با حدود سه دهه تجربه علمی و عملی پیوسته فکر می کنم که …

دسته‌بندی نشده
نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات

نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادها نقش کلیدی متخصصین انتخابات #مازیارمیر بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402 هیچ چیز در زمین، مقدس تر از انسانیت نیست. والتر سوج لندر   لطفا فیلم آموزش تفکر به کاندیدای انتخاباتی در آپارات https://www.aparat.com/v/qcwVb مشاهده فرمایید. …