ابراز امیدواری سفیر ژاپن در ایران به حصول توافق طرف های مذاکره

تهران – ایرنا – سفیر ژاپن در ایران روز سه شنبه ابراز امیدواری کرد که مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با طرف های غربی درخصوص رفع تحریم‌ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد و از توسعه بیش از پیش مناسبات تهران – توکیو نیز درهمه زمینه‌ها استقبال کرد.


«کازو توشی آیکاوا» در دیدار با ” علی نادری ” مدیر عامل ایرنا گفت که در صورت دستیابی به توافق در مذاکرات ؛ “این موفقیت بسیار بزرگی برای دولت جمهوری اسلامی ایران ” خواهد بود.


سفیر ژاپن در ایران با اشاره به مناسبات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و کشورش در طول سالهای گذشته ؛ از توسعه مناسبات تهران – توکیو در همه زمینه ها استقبال کرد و گفت که همه مساعی خود را برای بهبود و تقویت روابط فیمابین بکار خواهد بست.


وی همچنین با قدردانی از مدیر عامل ایرنا برای دعوت از مدیران ارشد خبرگزاری های ژاپنی برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی اوآنا ابراز امیدواری کرد اجلاس آتی با موفقیت برگزار شود.


هجدهمین نشست مجمع عمومی اوآنا ( سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه ) یکم تا چهارم آبانماه امسال به میزبانی ایرنا در تهران برگزار می شود.


ابراز امیدواری سفیر ژاپن در ایران به حصول توافق طرف های مذاکره کننده در وین
سفیر ژاپن همچنین به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری ” ماه فرهنگی ژاپن ” در سپتامبر آینده در ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد روابط و مناسبات فرهنگی دوکشور بیش از پیش تحکیم و گسترش یابد.


وی موضوعاتی از جمله مدیریت منابع آب ؛ زلزله ؛ مبارزه با آلودگی هوا ؛ حفظ محیط زیست و منابع طبیعی ؛ کمک به پناهندگان افغانستانی در ایران و مبارزه با بیماری کرونا را از جمله مسائلی دانست که سازمان ها و دستگاههای مربوطه دوکشور با هم همکاری دارند و گفت که امیدوارم این همکاری ها به مرحله بالاتری رشد و توسعه یابد.


علی نادری مدیر عامل ایرنا نیز در این دیدار که در فضایی گرم و دوستانه برگزار شد ؛ با اشاره به قدمت 90 ساله روابط دیپلماتیک میان ایران و ژاپن ؛ به روند مذاکرات برای رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت که ژاپن می تواند در این موقعیت کنونی ؛ نقش موثر و سازنده ای در این مذاکرات ایفا نماید.


وی با بیان تلاش‌های دولت سیزدهم برای رفع تحریم‌ها علیه ملت ایران گفت: در مراحل نهایی مذاکرات، ایران پاسخ نهایی خود را به صورت مکتوب به طرف مقابل ارایه کرده است و آمریکا به عنوان کشوری که با خروج خود از توافق، موجب وضع کنونی شده، می بایست نظر خود را اعلام کند.


نادری ؛ عزم و اراده دولت سیزدهم به ریاست آیت الله رییسی رییس جمهوری را توسعه و تقویت مناسبات با کشورهای دوست دانست و گفت : تماس های تلفنی روسای جمهوری و وزرای خارجه ایران و ژاپن گواهی بر علاقه مندی سران و مقامات بلندپایه دوکشور برای توسعه مناسبات در همه زمینه هاست .


وی یاد و خاطره مرحومه خانم ” کونیکو یامامورا ” مادر شهید ژاپنی ( شهید بابایی ) را که به تازگی در ایران درگذشت ، گرامی داشت و گفت : جایگاه خانواده های شهدا در نزد ملت ایران جایگاه والایی است و مردم ایران از این بانوی بزرگ که فرزند خود را تقدیم دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی کرد ؛ تجلیل کردند.


مدیر عامل ایرنا همچنین مراودات رسانه ای ایران و ژاپن را یادآور شد و بر تقویت همکاری های رسانه ای میان دوکشور بویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با رسانه های ژاپنی تاکید کرد.


وی همچنین با ابراز تاسف از درگذشت ابه شینزو نخست وزیر فقید ژاپن ابراز امیدواری کرد در دوران جدید ؛ مناسبات تهران – توکیو در زمینه های مختلف گسترش یابد.


ابراز امیدواری سفیر ژاپن در ایران به حصول توافق طرف های مذاکره کننده در وین


تبادل هیات های رسانه ای میان دوکشور ؛ تاکید بر حضور مدیران ارشد رسانه های ژاپنی در مجمع عمومی اجلاس اوآنا ( سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه ) ؛ آمادگی ایرنا برای میزبانی از سفر هیات رسانه ای ژاپن به ایران برای بازدید از پیشرفت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف ، تقویت همکاری های رسانه ای سفارت ژاپن در ایران با خبرگزاری جمهوری اسلامی و توسعه همکاری های فرهنگی و ورزشی و علمی از دیگر موضوعاتی بود که در دیدار سفیر ژاپن با مدیرعامل ایرنا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>آیفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما


SIMILAR NEWS

دسته‌بندی نشده
بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023

بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023  ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی #ارزدیجیتال #دیجیتال #ارز mazyarmir.com@gmail.com https://www.aparat.com/mazyarmir https://t.me/Iranian_leadership_school https://www.instagram.com/mazyare_mir https://www.linkedin.com/in/mazyarmir   بعنوان یک مشاور تخصصی کسب و کار و پژوهشگر در زمینه ارزهای دیجیتال سوالی که پیوسته از من پرسیده می شود این مهم است که اساسا بهترین ارزهای دیجیتال …

دسته‌بندی نشده
نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات

نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   نقش مدیر ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   #مازیارمیر   بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402   به عنوان یک مشاور انتخاباتی با حدود سه دهه تجربه علمی و عملی پیوسته فکر می کنم که …

دسته‌بندی نشده
نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات

نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادها نقش کلیدی متخصصین انتخابات #مازیارمیر بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402 هیچ چیز در زمین، مقدس تر از انسانیت نیست. والتر سوج لندر   لطفا فیلم آموزش تفکر به کاندیدای انتخاباتی در آپارات https://www.aparat.com/v/qcwVb مشاهده فرمایید. …