اشتری دستی که امنیت مردم را با سلاح به خطر می اندازد باید قطع
تهران – ایرنا – فرمانده کل انتظامی کشور خواستار افزایش حمایت‌های قانونی از متولیان نظم و امنیت کشور شد و گفت: دستی که امنیت مردم را با سلاح سرد یا گرم به خطر می‌اندازد باید برای پاسداری از حقوق مردم قطع شود.


به گزارش حوزه دولت ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سردار حسین اشتری در همایش معاونان امنیتی استانداری های سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: مأموران انتظامی باید کاری کنند که کسی جرأت به کار گیری سلاح سرد یا گرم نداشته باشد.


فرمانده کل انتظامی کشور تاکید کرد: کسانی که با سلاح گرم، جان، مال و ناموس مردم را تهدید می کنند بدانند مأموران فراجا با قاطعیت تمام برخورد می کنند و مجال و فرصت تعرض به حقوق مردم را از آنها سلب خواهند کرد.


اشتری با تاکید بر اینکه ماموریت فراجا حفظ نظم و امنیت داخلی کشور است؛ گفت: تأمین امنیت و آرامش عمومی جامعه در گرو اقتدار و توان عملیاتی ماموران انتظامی است و باید از همه ظرفیت‌ها برای این مهم بهره گرفت.


وی با تأکید بر آموزش مداوم ماموران فراجا اضافه کرد: اگر قرار باشد هنگام انجام وظیفه قانونی با مأموری برخورد نامتعارف شود و با فضاسازی و جنگ روانی بخواهند مأموران را از پیگیری رسالت قانونی شان منفعل سازند، آن وقت امنیت جامعه با خطر مواجه می شود.


فرمانده کل انتظامی کشور اظهار کرد: نیروی انتظامی براساس قانون اساسی متولی نظم و امنیت داخلی کشور است و در این حوزه با تلاش‌های شبانه روزی و جهادی مأموران انتظامی، شاهد ثبات و آرامش در داخل کشور هستیم.


اشتری با اشاره به اینکه تأمین امنیت و آرامش مردم، اولویت جدی و اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه برهه‌ها بوده است؛ گفت: نیروی انتظامی با شناسایی به موقع تهدیدها و خطرات، برای حراست از نعمت امنیت در کشور تلاش می‌کند.


مقابله با جرائم عمومی از دیگر محورهای مورد اشاره سردار اشتری در نشست امروز بود که گفت: مجموعه فراجا در حفظ امنیت عمومی و مقابله با جرائمی که آسایش و روح و روان جامعه را نشانه می گیرد؛ جدی و هدفمند جلو می رود.


وی درباره پدیده بی حجابی هم گفت: کشف حجاب جرم آشکار است و پلیس رسالت قانونی برای مقابله با آن دارد.


اشتری  درباره ضرورت تکمیل طرح سرشماری اتباع و مهاجران خارجی اظهار داشت: طرح سرشماری اتباع خارجی، طرحی مترقی است و امروز همه دستگاه‌ها باید با آمادگی تمام در این طرح مهم مشارکت داشته باشند.


وی با اشاره به مسأله معتادان متجاهر گفت: بیشتر این افراد در مناطق حاشیه نشین کشور هستند. براساس آخرین گزارش‌ها حدود ۶۰ الی ۷۰ هزار معتاد متجاهر داریم که می‌توانیم با شناسایی کامل ظرفیت ها، این افراد را کنترل کنیم.دسته‌بندی نشده
معاون پارلمانی رئیس جمهور بذرپاش از گزینه های جدی وزارت راه

لیلا اسماعیل نژاد برچسب‌ها رستم قاسمی شهریار افندی زاده سیدمحمد حسینی تهران – ایرنا – معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، بذرپاش را یکی از گزینه‌های جدی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی دانست اما در عین حال گفت که این موضوع زمانی قطعی می‌شود که رئیس‌جمهور وزیر پیشنهادی را یکشنبه آینده – …

دسته‌بندی نشده
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حاج علی اکبری برگزار می شود

تهران – ایرنا – سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری برگزار می‌شود.

دسته‌بندی نشده
بازیگران بازداشتی و هوای پاک در پاستور

تهران- ایرنا- واکنش رئیس دفتر رئیس‌جمهور به پیشنهاد ضد ایرانی آلمان، غنی‌سازی ۶۰ درصدی و نصب زنجیره‌های جدید، افزایش ۲۰ درصدی تولید لوازم خانگی، هشدار سازمان محیط زیست درباره آلودگی هو، حق‌ عائله‌مندی کارمندان زن و اهمیت بازی ایران و ولز در قطر، از مهم‌ترین مسائل مطرح در حاشیه جلسه …