اعطای درجه سرلشکری به شهید پارساکیان از سوی فرمانده معظم کل قواتوسط سرلشکر باقری صورت گرفت؛


تهران- ایرنا- درجه سرلشکری شهید محمدحسن پارساکیان (کوسه‌چی) که مورد موافقت و تصویب فرماندهی معظم کل قوا قرا گرفته بود از سوی سرلشکر محمد باقری به خانواده این شهید اهدا شد.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در منزل شهید سرلشکر پاسدار محمدحسن پارساکیان با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کرد.


سرلشکر باقری در این دیدار اخلاص، تعهد، ولایتمداری، پشتکار و سخت کوشی در ماموریت‌های محوله در دوران دفاع مقدس و پس از آن را از ویژگی‌های بارز شخصیت شهید پارساکیان دانست و اظهار داشت: شهید پارساکیان از جمله نیروهای اولیه تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان دزفول بود و ما افتخار داشتیم که از اوایل دوران دفاع مقدس با ایشان آشنا شویم و همواره ارتباط بسیار صمیمی و تنگاتنگی بین شهید حسن باقری و این شهید عزیز برقرار بود تا جایی که در بسیاری از ماموریت‌های خطیر و عملیات‌های مهم و سرنوشت ساز دفاع مقدس این دو شهید گرانقدر در کنار یکدیگر بوده‌اند.


رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به توانمندی و تخصص شهید در ابعاد مختلف پرداخت و اضافه کرد: شهید عزیز علاوه بر توانمندی و مهارتی که در عرصه های مختلف نظامی داشت، توانسته بود دانش خود را در زمینه‌های گوناگون توسعه و ارتقا دهد و تا آخرین روزهای حیات مبارک و پرثمر خود در همه مسئولیت ها و ماموریت‌ها سربلند و سرافراز، پیروزی‌ها و موفقیت بهتری را به دست آورد.


 سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بدون شک رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و خدمات ارزنده و ارزشمند این شهید گرانقدر برای همیشه در تاریخ این کشور و برای نسل‌های آینده این مرز و بوم جاودان و ماندگار خواهد ماند و ما به عنوان همرزمان ایشان، رسالت خطیر انتقال تجربیات و ارزش های که این عزیزان آفریدند را به نسل جوان بر عهده داریم.


در این دیدار درجه سرلشکری شهید پارسا کیان که مورد موافقت و تصویب فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) قرار گرفته بود به همراه لوح تبریک به خانواده شهید اهدا و در پایان همسر و فرزندان شهید نیز خاطراتی را از سرلشکر پارساکیان بیان نمودند.


شهید سرلشکر محمد حسن پارساکیان (کوسه‌چی) در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ پس از ۴۲ سال خدمت صادقانه و مخلصانه و تحمل رنج بیماری ناشی از جراحات دوران دفاع مقدس به دلیل حضور در رزمایش عملیاتی نیروهای مسلح و نظارت بر روند اجرای آن به بیماری کرونا مبتلا و لقاء الله پیوست.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.