امام جمعه آستارا وحدت و اتحاد مسلمانان ثمره حج است


آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت:با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج، گفت: وحدت و اتحاد مسلمانان مهمترین دستاورد و ثمره این عبادت عظیم و اجتماع بزرگ مسلمانان عالم است.


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی در خطبه های نمازجمعه این هفته افزود: عمل به دستورات دین به ویژه کتاب آسمانی قرآن و عمل به سیره و روش پیامبر اکرم(ص)  باعث نقش بر آب شدن حیله و نیرنگ دشمنان خواهد شد.


وی با اشاره به در پیش بودن روز حجاب و عفاف، رعایت پوشش مناسب برای آقایان و بانوان را امری ذاتی و موافق با فطرت انسان بیان کرد و گفت: هم دین اسلام برای حفظ کرامت ارزش انسان به ویژه زنان دستور به حجاب داده است و هم اقوام مختلف ایرانی در دوره های گوناگون نیز همیشه از حجاب و پوشش کامل استفاده می کرده اند.


امام جمعه آستارا با اشاره به ابلاغ آیین نامه حجاب و عفاف و ضرورت اجرای آن در دستگاه های دولتی گفت: کارکنان دولتی و دستگاه ها و نهادها به جهت انتساب به دولت و نظام باید نسبت به حجاب و عفاف دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند، چرا که به عنوان الگو برای مردم شناخته می شوند.


خطیب جمعه آستارا به مناسبت شانزدهم تیرماه روز مالیات، به نقش مهم مالیات در تامین منابع مالی کشور و هزینه آن در توسعه زیرساختها اشاره کرد و گفت: مالیات از دیرباز در جوامع بشری و در تمدن اسلامی و ایرانی تحت عنوان خراج وجود داشته و امروزه در سراسر دنیا به خصوص در کشورهایی که معادن و منابع زیرزمینی ندارند به عنوان مهمترین عامل تأمین بودجه می باشد.
باقری با اشاره به قانون جدید محاسبه مالیات بر اساس تراکنش مالی دستگاه های کارتخوان گفت: این اقدام تا حد زیادی می تواند جلوی فرار مالیاتی را بگیرد و زمینه اجرای عدالت در زمینه پرداخت مالیات را فراهم کند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40