امیرعبداللهیان مناسبات دیرینه تهران ایروان هر روز گسترش یافته

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه در پیامی به وزیر امور خارجه ارمنستان گفت: مایه خرسندی است که مناسبات دوستانه و نزدیک دو کشور بر اساس پیوندهای ‌دیرینه تاریخی و تمدنی و منافع مشترک هر روز گسترش یافته و ابعاد جدیدی می‌یابد.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به پیام تبریک آرارات ‌میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی ‌انقلاب اسلامی ایران با قدردانی از این پیام اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر ‌پایه اراده ملت بزرگ ایران و تکیه بر ارزش‌های متعالی اسلامی همواره در جهت توسعه روابط با ‌کلیه کشورهای جهان به ویژه کشورهای همسایه بر مبنای اصول کوشیده است.


امیر عبداللهیان اضافه کرد: در این ‌چارچوب مایه خرسندی است که مناسبات دوستانه و نزدیک دو کشور بر اساس پیوندهای ‌دیرینه تاریخی و تمدنی و منافع مشترک هر روز گسترش یافته و ابعاد جدیدی می‌یابد.


وی تاکید کرد: یقین ‌دارم با تلاش‌های متقابل و تحقق طرح‌های همکاری میان دو کشور در عرصه‌های مختلف، ‌بیش از پیش شاهد گسترش و تحکیم مناسبات دو ملت و تحکیم ثبات و امنیت در سطح ‌منطقه خواهیم بود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.