اندیکا به عنوان شهر ملی دست بافته های عشایری ثبت شد


P>به گزارش ایرنا علیرضا ورناصری یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار  داشت:  با پیگیری انجام شده و با اعلام  معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ، شهر ملی دست بافته های عشایری کشور به نام شهرستان اندیکا ثبت شد.


وی افزود:با ثبت ملی روستاها و شهرهای صنایع‌دستی گام مهمی به سوی آشنایی با ظرفیت‌های حوزه صنایع‌ دستی و برندسازی، رونق اقتصادی و شکوفایی فرهنگی این مناطق برداشته می‌شود.


ورناصری افزود: امیدواریم این ثبت ملی علاوه بر هویت‌بخشی ، تاثیر مثبتی در زمینه جذب و تشویق بانوان، کارآفرینان و صاحبان هنر در این شهرستان داشته باشد.


شهرستان اندیکا با داشتن ۶۰۰ روستا و سه بخش مرکزی ، چلو و آبژدان در شمال شرق خوزستان واقع است. ۸۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستا سکونت داشته و زندگی عشایری دارند.


شغل عمده مردم این منطقه دامداری و کشاورزی است.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.