اگر بچه ها در معرض محتوای هرزه نگارانه قرار گرفتند چه کنیم

 تهران-ایرنا- یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین مواجهه فرزندانشان با تصاویر هرزه‌نگارانه و غیراخلاقی در فضای مجازی است. گسترش فضای مجازی و دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوا و تصاویر مختلف در شبکه‌های اجتماعی، باعث شده که فرزندان ما زودتر از سنشان با خیلی از مضامین آشنا شوند. به نظر شما راهکار چیست؟ مسلماً راهش این نیست که آن‌ها را از اینترنت و فضای مجازی محروم کنیم.


به گزارش ایلنا خوشبختانه در ایران سایت‌هایی با مضامین غیراخلاقی تا حد زیادی پالایش و فیلتر شده‌اند اما استفاده از فیلترشکن می‌تواند امنیت کاربران را در ارتباط با چنین محتواهایی کاهش دهد. اما این روش‌ها کاملاً امن نیستند. آموزش فرزندان برای صیانت و محافظت از خودشان در این فضا بهترین راه است. به فرزندتان آموزش بدهید که اگر عمداً در معرض این‌گونه محتواها و تصاویر هرزه‌نگارانه قرار گرفت یا حتی از تصاویر خودش سوءاستفاده شد حتماً شما را در جریان قرار دهد. شما هم بدون اینکه او را تنبیه و یا سرزنش کنید حتماً موضوع را به سامانه 123 و 110 اطلاع دهید. اگر خودتان با چنین سایت‌هایی مواجه شدید نشانی آن را به سایت peyvandha.irگزارش دهید. این کار یک وظیفه اخلاقی و انسانی است. این نکته را هم بدانید که اگر فرزندتان معتاد به تماشای چنین تصاویر و محتواهایی شده است یا در معرض اقدامات مجرمانه قرار گرفته با ارتباط عاطفی قوی‌تر بیشتر از پیش از او حمایت و مراقبت کنید و برای حل این مسئله می‌توانید از راهنمایی کارشناسان و روانشناسان استفاده کنید.آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.