باز شدن مسیر ترانزیتی تهران و ایروان تلاش دو کشور برای حفظ روابط

تهران-ایرنا-امیرعبداللهیان در دیدار با وزیرخارجه ارمنستان، روابط دوجانبه بین تهران و ایروان را در حال گسترش توصیف کرد و افزود: باز شدن مسیر ترانزیتی در کمترین زمان حاکی از تلاش دو کشور برای حفظ روابط پایدار همسایگی است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود با وزرای امور خارجه شرکت کننده در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار کرد و در خصوص توسعه و گسترش روابط دوجانبه و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر نمود. 


امیرعبداللهیان در این دیدار روابط دوجانبه بین تهران و ایروان را در حال گسترش توصیف کرد و افزود: باز شدن مسیر ترانزیتی در کمترین زمان حاکی از تلاش دو کشور برای حفظ روابط پایدار همسایگی است.


وزیر امور خارجه کشورمان برگزاری نشست مدیران‌ کل سیاسی وزارت خانه های امور خارجه دو کشور را برای بررسی ابعاد مختلف روابط و به منظور تنطیم ‌سند همکاری دوجانبه و ضروری دانست. 


امیرعبداللهیان در بخش دیگری از این دیدار حفظ ثبات و امنیت در منطقه قفقاز را اولویت های قطعی جمهوری اسلامی ایران دانست و بر مخالفت تهران با هر گونه تغییر ژئوپلتیک در منطقه تاکید کرد. 


آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از کمک های ایران به حفظ صلح و ثبات منطقه، گزارشی از آخرین وضعیت تحولات در قفقاز ارائه کرد. 


وزیر خارجه ارمنستان ضمن دعوت مجدد از امیرعبداللهیان برای سفر به ایروان تاکید کرد: ایروان خواستار پیگیری جدی پروژه های مشترک تعریف شده فی مابین دو کشور و همچنین  آماده ارسال هیات های اقتصادی، تجاری و فنی به ایران در این راستا می باشد.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.