بدون تدارکات کافی بسکتبال باویلچر سوم جهان شد برای طلای آسیا


رییس انجمن بسکتبال باویلچر مردان گفت: در حالی تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران در رقابتهای جهانی امارات برای اولین بار سوم شد که از تدارکات کافی برخوردار نبود.


محسن نجمی در گفت‌ وگو با ایسنا، اظهار کرد: این موفقیت‌ را به فدراسیون جانبازان و معلولین، کمیته ملی پارالمپیک و مربیان زحمتکش این تیم تبریک می‌گویم که برای قرار گرفتن بسکتبال باویلچر روی سکو زحمات زیادی کشیدند.


وی گفت: تیم ایران در این مسابقات با آمریکا، انگلیس و عراق همگروه بود. چون تدارکات خوبی قبل از اعزام به این مسابقات نداشتیم بازی بسیار سختی را برابر آمریکا و انگلیس برگزار کردیم که البته بعد از پیروزی که برابر عراق داشتیم انگیزه بازیکنان برای راهیابی به مرحله بعد دوچندان شد و توانستیم بازی‌های بهتری را در ادامه به نمایش بگذاریم.


رییس انجمن بسکتبال باویلچر ادامه داد: تلاش بازیکنان و کادر فنی قرار گرفتن در جمع 4 تیم برتر و سپس کسب سکو بود که با تلاش بازیکنان این امر محقق شد و توانستیم برای اولین بار سوم جهان شویم.


وی در پاسخ به این پرسش که قبل از اعزام تیم سرمربی تیم اعلام کرده بود که هدف راهیابی به فینال است آیا امکان راهیابی به فینال را داشتید یا خیر؟ تصریح کرد: اگر در بازی ماقبل فینال با آمریکا بازی می‌کردیم شانس زیادی برای حضور در فینال داشتیم اما به انگلیس قهرمان پارالمپیک خوردیم که از بازیکنان بسیار خوب و آماده‌ای برخوردار بود که شکست آن به راحتی امکانپذیر نبود. به هر صورت اگر با آمریکا بازی می‌کردیم قطعا امروز فینال بین ایران و انگلیس برگزار می‌شد.


نجمی با بیان این که هدف گذاری، قهرمانی در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین است، خاطرنشان کرد: بعد از بازگشت از این رقابتها تمرینات خود را بلافاصله آغاز خواهیم کرد تا با آمادگی خوبی در بازیهای پاراآسیایی هانگژو شرکت کنیم. هدف گذاری ما قهرمانی در بازیهای پاراآسیایی است و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب