برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین در تحولات آینده بسیار اثرگذار

تهران – ایرنا – دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که نهضت عاشورا و اربعین را از حرکت ضد ظلم و فساد به یک مراسم عزاداری تبدیل کند، گفت: اربعین امسال در تحولات آینده بسیار اثرگذار خواهد بود.


به گزارش حوزه احزاب ایرنا، نشست اربعین و احزاب حامی مقاومت به میزبانی حزب موتلفه اسلامی و با حضور نمایندگان مجلس اعلای اسلامی عراق، جنبش جهاد اسلامی فلسطین، جنبش حماس، جنبش امل لبنان، اعضای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان و تعدادی از اعضای جامعه‌المصطفی برگزار شد.


اسدالله بادامچیان اربعین را سرآغاز یک نهضت دانست که راهپیمایی اربعین موجب تقویت ارتباط بین مسلمانان شده و نمایش قدرت در منظر جهانیان خواهد بود. دشمن به دنبال تحریف عاشورا است و امروز همه وظیفه داریم با جهاد تبیین در برابر این تحریف بایستیم.


وی با بیان اینکه امروز هر نهضتی در جهان علیه ظلم به پا خیزد وقتی باامام حسین(ع) آشنا شود، جذب این نهضت می‌شود تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که نهضت عاشورا و اربعین را از حرکت ضد ظلم و فساد به یک مراسم عزاداری تبدیل کند، همچنان که با مسیحیت این کار را کردند همچنان هدف جدایی دین از سیاست را در جهان اسلام دنبال می کنند.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه اربعین فرصتی برای تقویت همبستگی و همگرایی مسلمانان است،افزود: اربعین امسال در تحولات آینده بسیار اثرگذار خواهد بود.


وی با اشاره به توصیه الهی برای استفاده از فرضتها گفت: باید خودمان را بر اساس آینده پژوهی با شرایط روز تطبیق دهیم و برای ۲۰ سال آینده آماده باشیم.


بادامچیان با تأکید بر ضرورت تبیین مسائل سیاسی روز برای عموم جامعه  افزود: باید با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و نیز آینده نگری آماده شرایط جدید بود.


رئیس کارگروه فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین: اربعین بستر مهمی برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است


حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی رئیس کارگروه فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین در سخنانی در این نشست با تقدیر از اهتمام حزب موتلفه اسلامی به موضوع اربعین گفت: اربعین امتداد عاشورا است و پیام آن مقاومت و رهایی بخشی است.


وی افزود: اربعین گرچه مبتنی بر مکتب اهل بیت علیهم السلام است اما فراقومیتی، فرا ملی و حتی فرا مذهبی و متعلق به همگان است. اربعین با چنین ویژگی‌هایی می‌تواند بستر مناسبی برای اتحاد، همبستگی و همگرایی احزاب مقاومت باشد.


احمدی با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: اربعین بستر مهمی برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است و با توجه به دو پایه همبستگی و سبک زندگی اسلامی به عنوان مقدمه این تمدن، احزاب مقاومت می‌توانند با همبستگی و مشارکتی که دارند در تحقق این مولفه اثرگذار باشند.


نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق:عده‌ای می‌خواستند مراسم اربعین تضعیف کنند


ماجد غماس نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران نیز در سخنانی در این نشست تاکید کرد: برخی افراد که از خارج هدایت می شوند به دنبال این هستند که عراق را از فرهنگ حسینی و اسلام دور کنند. عراق تحت حملات رسانه‌ای به ویژه از طرف فضای مجازی قرار دارد که می خواهند به اعتقادات ملت عراق آسیب بزنند.


نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران با اشاره به اتفاقات اخیر در عراق ادامه داد: آنچه مشاهده شد حاصل همین توطئه دشمنان است که می‌خواستند اربعین را تحت الشعاع قرار دهند و تضعیف کنند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق با تأکید بر اینکه اربعین متعلق به همه آزادی خواهان جهان است ادامه داد: باید اربعین جهانی شود و شرایط شرکت همه مسلمانان و همه آزادی خواهان که در برابر ظلم هستند در اربعین فراهم شود.


ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران از دیگر سخنرانان این نشست، تأکید کرد: توجه به جبهه مقاومت و روی آوری مردم کشورهای محور مقاومت به سوی احزاب مقاومت، جدا باید مورد توجه و دقت نظر قرار بگیرد.


رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان: مشکل صدور ویزای عراق برای زائران افغانستانی داخل حل شود


حجت الاسلام سید عیسی حسینی مزاری رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان هم در سخنانی با اشاره به شرایط ویژه امسال مراسم بزرگ اربعین حسینی بعد از شیوع ویروس کرونا، از مشکل مردم افغانستان برای دریافت ویزای عراق سخن گفت و از نمایندگان و مسئولان احزاب مقاومت و کشورهای محور مقاومت خواست، از ظرفیت شان استفاده نموده و دست مردم افغانستان را بگیرند تا مشکل صدور ویزای عراق برای زائران افغانستانی داخل حل شود.


وی گفت: دشمن به صورت سازمان یافته وارد میدان شده تا با تلاش ها و توطئه‌های خود، به هر شکلی از اشکال یا مانع برای برگزاری مراسم باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی شود و یا حداقل مراسم اربعین را تحت الشعاع حوادث، مسایل و معضلات تصنعی و ساخته شده قرار بدهد.


رئیس مرکز تبیان تاکید کرد: مسئولیت و وظایف احزاب مقاومت در چنین شرایطی چندین برابر می‌شود. چون احزاب مقاومت طبعا نسبت به بحث اربعین توجه خاص دارند.


رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) ادامه داد: اربعین هم یک بستر بسیار مناسب در راستای تبیین اهداف و همچنان بازتاب دهنده اهداف و برنامه های مقاومت و محور مقاومت در سطح جهانی است و مقاومت می‌تواند از این بستر در راستای تقویت و انسجام سازمان ها، احزاب و جریان های همسو بهره برداری کنند.  


نماینده جامعه المصطفی: ظرفیت اربعین بشری و بین الادیانی است


در ادامه این نشست حجت الاسلام مرادی نماینده جامعه المصطفی با تاکید بر اینکه باید دایره مقاومت را وسیع ببینیم گفت: جاذبه وجودی محور مقاومت باید به گونه ای شود که هر فرد با هر عقیده و دین به آن جذب شود.


وی افزود: نظم نوین جهانی را می‌شود حول محور مقاومت و مبتنی بر رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام ایجاد کرد و بر این اساس باید به مقاومت نگاه بین‌المللی داشت و بر این اساس ارتباط منسجم و منظم اعضای محور مقاومت با یکدیگر اهمیت دارد.


نماینده جامعه المصطفی با بیان اینکه ظرفیت اربعین بشری و بین الادیانی است و هیچ محدودیتی ندارد ادامه داد: باید مراقب باشیم فرد یا گروهی آن را مصادره نکند.


سید کمال سجادی از کارشناسان معاونت بین الملل حزب موتلفه اسلامی نیز در این نشست به ویژگی‌ها و الزامات احزاب مقاومت مانند بحث ملتزم بودن به ولایت فقیه اشاره کرد و بر انسجام احزاب مقاومت حول محور اربعین براساس فلسفه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن تاکید کرد.دسته‌بندی نشده
یک شرمندگی در آستانه روز پرستار

کمبود نیرو، قراردادهای شرکتی و موقت، شیفت‌های کار طولانی، دستمزد کم و نابرابری مزدی و البته انتظاری ۱۵ ساله برای اجرای یک قانون و بهبود اوضاع، نقطه مشترک زندگی شغلی و حرفه‌ای پرستاران در چندین سال اخیر است…

دسته‌بندی نشده
افزایش ۸۷ درصدی مرگ های منتسب به آلودگی هوا در سال گذشته

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به انجام مطالعه‌ای برای کمی‌سازی اثرات بهداشتی و اقتصادی منتسب به آلاینده ذرات معلق PM ۲.۵، به تشریح عوارض این معضل بهداشتی در کشور پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد همه مرگ‌های منتسب به مواجهه طولانی مدت با …

دسته‌بندی نشده
نقدی بر طرح جدید مجلس ابهام در اعطای تابعیت به فرزندان زنان

اخیرا مجلس شورای اسلامی در تدوین طرحی با عنوان «تأسیس سازمان ملی اقامت»، بحث “تابعیت” فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را محدود کرده؛ این امر در حالی است که به زعم کارشناسان، اقامت مساله‌ای جداگانه از تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی است.