بلینکن آمریکا ۲ ۷۵ میلیارد دلار برای کمک به پناهجویان اوکراینی

تهران – ایرنا – آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امروز (شنبه) در جریان سفر به لهستان از یکی از گذرگاه های مرزی این کشور و اوکراین بازدید و اعلام کرد که کشورش ۲.۷۵ میلیارد دلار برای کمک به پناهجویان اوکراینی اختصاص می دهد.


به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از بلینکن نوشت که آمریکا به دنبال اختصاص ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار برای کمک به پناهجویان اوکراینی و کشورهای میزبان فراریان از جنگ است.


به گفته مرزبانی لهستان، از ۱۰ روز پیش که تهاجم روسیه به اوکراین آغاز شد، تاکنون ۸۲۷ هزار و ۶۰۰ نفر از اوکراین به لهستان پناه برده اند.


لهستان در میان دیگر همسایگان غربی اوکراین (مجارستان، مولداوی، رومانی و اسلوواکی) میزبان بیشترین تعداد جنگ زدگان بوده است.


رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا پس از لهستان عازم مولداوی و سه کشور حوزه بالتیک (استونی، لتونی و لیتوانی) خواهد شد.آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.