بلینکن درحال تقویت قوای ناتو در شرق هستیم

تهران – ایرنا – آنتونی بلیکن وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با اعلام اینکه ۴۰۰ نیروی آمریکایی در روزهای آتی وارد لیتوانی در شرق اروپا خواهند شد، گفت: درحال تقویت قوای ناتو در شرق هستیم.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بلینکن که در لیتوانی سفر کرده است درجریان کنفرانس خبری مشترک با همتای خود گفت: از وجب به وجب قلمرو کشورهای عضو ناتو دفاع می کنیم.


وی مدعی شد روسیه بدنبال تضعیف حق حاکمیت لیتوانی است.


وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه گفت: آمریکا برای تقویت ناتو  در شرق اروپا ۷ هزار نیرو به اروپا اعزام کرده است.


وزیر امورخارجه آمریکا گفت:  آمریکا متعهد به بند 5 پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو)است؛  حمله به یکی از اعضای ناتو حمله به تمامی اعضا محسوب می شود، همانطوری که جو  بایدن در سخنرانی وضعیت کشور به مردم آمریکا تاکید که آمریکا متعهد به حفظ وجب به وجب از قلمرو کشورهای عضو ناتو است اگر مورد حمله قرار گیرند. 
بلینکن افزود: احدی نباید در آمادگی ما تردیدی  داشته باشد؛ طی روزهای گذشته  آمریکا  به متحدانش در اروپا این اجازه و اختیار را داد تا اوکراین را به تسلیحات دفاعی آمریکایی مجهز کنند که لیتوانی دراین زمینه  اقدام به تهیه موشک های استینگر ضد هوایی و  موشک های ضد تانک «ام72» کرده است .
آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.