تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و توسعه عدالت آموزشی در سیاست هایهادی بیگی نژاد رییس هیات تحقیق و تفحص از وزارت نفت دولت قبل شد


تهران- ایرنا- هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر رییس هیات تحقیق و…


 • جهت‌گیری انقلابی در مذاکرات نقطه قوت دولت سیزدهم است

  تهران- ایرنا- مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده امروز بررسی سیاست‌های کلی بر اقتصاددانش‌بنیان و توسعه عدالت آموزشی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم تاکید کردند.


  به گزارش حوزه احزاب ایرنا، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده امروز که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه، دبیر و اعضای مجمع برگزار شد، به بحث و بررسی درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه پرداخت.


  اعضای مجمع که در جلسات فشرده در دو ماه اخیر بیشتر بندهای مرتبط به اقتصاد و امور زیربنایی در سیاست‌های برنامه هفتم توسعه را مصوب کرده‌اند، امروز بررسی بندهای علمی، فناوری و آموزشی در این سیاست‌ها را ادامه دادند.


  جلسه امروز صحن مجمع به بحث و بررسی درخصوص بندهای مربوط به تقویت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و روزآمدسازی نظام آموزشی و پژوهشی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم گذشت.


  اعضای مجمع پس از تبادل نظر درباره ضرورت تقویت شرکت‌ها و تولیدات دانش‌بنیان و مزایای گذر از اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش‌بنیان و تعیین شاخص‌هایی برای ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، «تقویت کمی و کیفی واحدهای فن‌آور و شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقاء نقش آنان در حل مسائل و نیازمندی‌های اصلی کشور و افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان به ۱۰درصد در تولید ناخالص داخلی و حمایت از سرمایه‌های خطرپذیر» را تصویب کردند.


  اعضای مجمع پس از تبادل نظر و بررسی درباره روزآمدسازی نظام آموزشی و پژوهشی و حمایت از تولید و ترویج دانش، متون و آثار علوم‌انسانی و اجتماعی، «ارتقاء و روزآمدسازی نظام آموزشی و پژوهشی و تحول در نظام سنجش و انگیزش به ویژه ضوابط جذب و ارتقاء اعضاء هیئت علمی و پژوهشگران و جهت‌دهی به تحقیقات در جهت حل مسائل جامعه و رفع نیازهای واقعی کشور و حمایت مادی و معنوی از تولید و ترویج دانش، متون و آثار علوم انسانی و اجتماعی و تحول و ارتقاء آنها مبتنی بر ارزش‌ها و اندیشه‌های متعالی اسلام در نظام آموزش عالی کشور» را تصویب کردند.


  در این جلسه بند مربوط به توسعه عدالت آموزشی که به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در کمیسیون مشترک مجمع مصوب شده بود، مورد بحث قرار گرفت پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان، اعضای مجمع «توسعه عدالت آموزشی و رفع تبعیض‌های ناروا در فرایندهای جذب تعیین سهمیه و جابجایی دانشجویان» را مصوب کردند.


  در ادامه اعضای مجمع با تاکید بر ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش اجرایی شدن سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش و نیز بروزرسانی و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، با رفع موانع قانونی و اجرایی و تعیین تکالیف دستگاه‌ها در قبال آموزش و پرورش را با تاکید بر تقویت مهارت های زندگی به ویژه در دوره ابتدایی و طراحی و استقرار الگوی مدرسه تراز جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عدالت و فرصت برابر تربیتی و آموزشی و بهره‌گیری از ظرفیت و مشارکت‌های مردمی» تصویب کردند.


  همچنین به پیشنهاد رئیس بنیاد ملی نخبگان، اعضای مجمع باهدف استفاده از ظرفیت‌های نخبگان و استعدادهای برتر در پیشبرد تولید و اقتصاد، «گسترش اقدامات زمینه‌ساز برای اثرگذاری بیشتر نخبگان در جهت پیشرفت کشور» را نیز مصوب کردند.


  در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی، رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون‌های فرهنگی، برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاون علم و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند. ادامه بررسی بندهای دیگر سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه به جلسه آتی مجمع موکول شد. • دسته‌بندی نشده
  بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023

  بهترین ارزهای دیجیتال جهان با هوش مصنوعی 2023  ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی #ارزدیجیتال #دیجیتال #ارز mazyarmir.com@gmail.com https://www.aparat.com/mazyarmir https://t.me/Iranian_leadership_school https://www.instagram.com/mazyare_mir https://www.linkedin.com/in/mazyarmir   بعنوان یک مشاور تخصصی کسب و کار و پژوهشگر در زمینه ارزهای دیجیتال سوالی که پیوسته از من پرسیده می شود این مهم است که اساسا بهترین ارزهای دیجیتال …

  دسته‌بندی نشده
  نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات

  نقش مدیرن حرفه ای ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   نقش مدیر ستاد انتخاباتی در پیروزی در انتخابات   #مازیارمیر   بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402   به عنوان یک مشاور انتخاباتی با حدود سه دهه تجربه علمی و عملی پیوسته فکر می کنم که …

  دسته‌بندی نشده
  نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات

  نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادهای انتخابات نقش کلیدی متخصصین انتخاباتی ستادها نقش کلیدی متخصصین انتخابات #مازیارمیر بهترین برنامه پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402 هیچ چیز در زمین، مقدس تر از انسانیت نیست. والتر سوج لندر   لطفا فیلم آموزش تفکر به کاندیدای انتخاباتی در آپارات https://www.aparat.com/v/qcwVb مشاهده فرمایید. …