تاکید کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص بر تغییر نگاه کلان به صندوقدومین کشتی نفتکش ساخت ایران به سفارش ونزوئلا به این کشور تحویل شد


تهران – ایرنا – آیین تحویل دومین کشتی نفتکش آفراماکس ساخت شرکت صنعتی…


 • ظرفیت‌ چشمگیر ترانزیتی ایران در خدمت حمل و نقل بین‌المللی کالا است

  تهران- ایرنا- اعضای کمیسیون اقتصادی مجمع بر تغییر نگاه کلان به صندوق توسعه ملی و استفاده از منابع آن در پیشرفت اقتصاد ملی تاکید کردند.


  به گزارش گروه سیاسی ایرنا، دومین جلسه بررسی نقش صندوق توسعه ملی در سیاست‌های کلی برنامه توسعه در کمیسیون اقتصاد کلان بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست محسن رضایی و با حضور جمعی از اعضای مجمع برگزار شد.


  در این جلسه مهدی غضنفری مدیر عامل صندوق توسعه ملی ادامه گزارش وضعیت و آسیب شناسی فعالیت‌های این صندوق و برنامه پیشنهادی با موضوع مولدسازی دارایی‌های عمومی دولت و استفاده از دارایی های نامولد را برای تشکیل صندوق ثروت ملی ارائه کرد.

  همچنین میرمحمد صادقی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گزارشی از عملکرد ١٠ ساله این صندوق و راهبردهایی برای استفاده از تجربه صندوق‌های مشابه در جهان ارائه کرد.


  در ادامه گزارش مدیرعامل صندوق توسعه ملی و نقش آفرینی این صندوق در طول برنامه هفتم توسط دانش جعفری، احمدی نژاد، حجت الاسلام والمسلمین انصاری، ایروانی، میرسلیم، آقازاده و نبوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


  اعضای کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری بر اصلاح قوانین مدیریتی صندوق، تغییر نگاه کلان به صندوق توسعه ملی و استفاده از منابع آن در پیشرفت اقتصاد ملی تاکید کردند.  آی‌پی شما:


 • مرورگر شما:


  آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

  آخرین اخبار
  اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

  تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

  آخرین اخبار
  راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

  تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

  آخرین اخبار
  مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

  تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.