تصاویر جدید و با کیفیت ماهواره نور۲ از پایگاه آمریکایی منتشر


تهران – ایرنا – تصاویر جدیدی از پایگاه ناوگان پنجم دریایی آمریکا که از سوی ماهواره نور۲ سپاه گرفته شده است منتشر شده که نشان می‌دهد کیفیت و دقت تفکیک تصاویر این ماهواره بیشتر از آن مقداری است که در تصاویر قبلی وجود داشته است.


به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، روز گذشته عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام برای نخستین بار تصاویری که توسط ماهواره بومی نور ۲ نیروی هوافضای سپاه تهیه شده است را منتشر کرد که از دو نقطه در کشورمان (مرودشت در استان فارس و خورموج در استان بوشهر) تهیه شده بود. امروز نیز در بخش‌های مختلف خبری سیما تصویر جدیدی از تصاویر گرفته شده توسط این ماهواره منتشر شد که مربوط به پایگاه ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منامه پایتخت بحرین بود.


پس از انتشار این تصاویر یکی از نکات مطرح شده پیرامون دقت تفکیک تصاویر این ماهواره بومی بود که به اشتباه در برخی منابع با استناد به تصاویر منتشره، این دقت ۳۰ متر عنوان شده است؛ اکنون اما تصاویری با کیفیت بیشتر از این ماهواره منتشر شده که نشان می‌دهد کیفیت تصاویر این ماهواره به مراتب بیشتر از این عدد است.


تصاویر زیر مقایسه‌ای است میان تصاویر منتشر شده قبلی و تصاویر جدید ماهواره بومی نور ۲:همچنین تصویر کامل تهیه شده توسط این ماهواره از پایگاه نیروهای آمریکایی در منامه بحرین نیز منتشر شده است:
به گزارش ایرنا، نور۲ دومین ماهواره نظامی ایران است که اسفندماه سال گذشته به وسیله ماهواره‌بر سه مرحله‌ای و سوخت ترکیبی قاصد نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فضا پرتاب شد و با موفقیت در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین تزریق شد. نور ۲ که کلیه مراحل طراحی و تولید آن در نیروی هوافضای سپاه انجام شده است، در کنار ماموریت عکس‌برداری، ماموریت‌های دیگری از قبیل جمع‌آوری اطلاعات و سیگنال نیز دارد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40