تقسیم استان کرمان در دست بررسی است درخواست استانهای جدید بر

استانها – ایرنا – وزیر کشور با اعلام اینکه دستور رییس جمهور برای تشکیل استانی در جنوب کرمان در دست بررسی است، گفت: هرگونه درخواست درخصوص تقسیمات کشوری بر اساس نیازها، ظرفیت ها و ضوابط قانونی خواهد بود.


احمد وحیدی روز شنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره درخواست‌ها برای ایجاد تقسیمات جدید کشوری بویژه در سطح استانها اظهار داشت: درخواست های مختلفی در این زمینه به وزارت کشور ارائه می شود اما ضوابط قانونی و کارشناسی در این زمینه وجود دارد که درخواست ها بر اساس آن بررسی می شود.


وی افزود: گاهی برای تصمیم گیری در این خصوص به سفرهای متعددی نیاز است تا کارشناسان مناطق را از نزدیک بازدید کنند و با ضوابط قانونی تطبیق دهند که گاهی طولانی هم می شود ولی در مجموع وزارت کشور خارج از ضوابط قانونی و کار کارشناسی در حوزه تقسیمات کشوری تصمیم گیری نمی کند.


وزیر کشور تاکید کرد: هرآنچه در این زمینه تصمیم گیری می شود بر مبنای درخواستها، نیازها، ضوابط قانونی و مطالباتی است که در جهت رشد و توسعه منطقه و نیازهای تاریخی آن منطقه است. وزیر کشور همچنین در پاسخ به اینکه بررسی مطالبه مردم جنوب کرمان از رییس جمهور برای تشکیل استان مستقل در چه مرحله ای است، اظهار داشت: این موضوع در حال بررسی است؛ البته جاهای دیگری هم درخواست داشتند که برای آنها هم همین روال قانونی طی می شود.


وی خاطر نشان کرد: درخواست هایی که پس از بررسی کارشناسی و قانونی به نتیجه برسد، به دولت ارجاع داده می شود.


به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور در سفر به جنوب استان کرمان در جمع مردم جیرفت گفت: موضوع استان شدن جنوب کرمان در دستور کار دولت است.


وی اظهار داشت: این موضوع بارها مطرح شده اما اجرای آن با تاخیر مواجه بوده و این موضوع با توجه به مطالعات و ظرفیت هایی که در جنوب استان وجود دارد حتما در دستور کار است.
دسته‌بندی نشده
گروه وکلای همراه

گروه وکلای همراه یکی از مهمترین اقداماتی که پس از به وجود آمدن یک مشکل حقوقی برای اشخاص پیش می آید مشاوره حقوقی می باشد که بایستی حتما با وکیل باتجربه در تهران انجام شود.

دسته‌بندی نشده
معاون پارلمانی رئیس جمهور بذرپاش از گزینه های جدی وزارت راه

لیلا اسماعیل نژاد برچسب‌ها رستم قاسمی شهریار افندی زاده سیدمحمد حسینی تهران – ایرنا – معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، بذرپاش را یکی از گزینه‌های جدی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی دانست اما در عین حال گفت که این موضوع زمانی قطعی می‌شود که رئیس‌جمهور وزیر پیشنهادی را یکشنبه آینده – …

دسته‌بندی نشده
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حاج علی اکبری برگزار می شود

تهران – ایرنا – سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری برگزار می‌شود.