تماس تلفنی پوتین و مودی روسیه به هند در مورد صادرات غلات و


تهران- ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند گفت: روسیه همچنان یک تولید کننده و تامین کننده قابل اعتماد غلات، کود و انرژی است.


به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، پوتین در گفت و گو با نخست وزیر هند گفت: اشتباهات سیستمیک تعدادی از کشورها باعث اخلال در تجارت محصولات غذایی و افزایش قیمت ها شده است.


گفت و گوی تلفنی میان رهبران روسیه و هند سه روز پس از شرکت مودی در نشست گروه هفت در آلمان انجام شد، جایی که رهبران هفت کشور از بزرگترین اقتصادهای جهان درباره راه های افزایش فشار بر روسیه از طریق تحریم ها برای پایان دادن به جنگ در اوکراین به مذاکره پرداختند.


به نوشته هندوستان تایمز، رهبران دو کشور همچنین اجرای تصمیمات اتخاذ شده در سفر پوتین به هند در دسامبر گذشته برای نشست سالانه دوجانبه را بررسی کردند.


طرفین همچنین در مورد اینکه چگونه تجارت دوجانبه کالاهای کشاورزی، کودها و محصولات دارویی می تواند بیشتر تشویق شود، تبادل نظر کردند.


هند از جمله کشورهایی است که پس از روسیه حمله به اوکراین به تحریم های بین المللی علیه مسکو نپیوسته است و در مورد واردات غلات، سوخت و سخت افزار نظامی به مسکو وابسته است.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40