جمهوری اسلامی مایه سرافرازی امت اسلامی و مستضعفان جهان است


مراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه سرافرازی امت اسلامی و مستضعفان جهان در عصر حاضر است.


آیت الله محمد تقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای افکار اسلامی و شیعه اثنی عشری بنا نهاده شده است.


وی ادامه داد: امروز نیز باید همه جامعه قدر نعمتی بزرگ چون جمهوری اسلامی را بدانند چرا که امنیت و آرامشی که به واسطه آن در کشور ایجاد شده، قابل قیمت گذاری و ارزش گذاری نیست.


وی اضافه کرد: امنیت امروز میهن اسلامی به واسطه خون شهدا، ایثارگری و مجاهدت های نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی و در راس آنان رهبر معظم انقلاب است.


خطیب جمعه مراغه گفت: متاسفانه برخی جوانان چنان ادعا می کنند که پیش از انقلاب وضعیت کشور بهتر از اکنون بوده است، لیکن مسئولیت عدم فهم و درک وضعیت کنونی بر دوش معلمان و خانواده های آنان است.


آیت الله پورمحمدی افزود: در سال های پیش از انقلاب مردم از امکانات مناسبی برخوردار نبوده و در خانه های خود از بخاری، چراغ و والورهای نفتی و کپسولهای سنگین گاز استفاده می کردند، لیکن امروز بیشتر خانواده ها از  شبکه گاز برخوردار هستند.


وی ادامه داد: زوج های جوان در سال های پیش از انقلاب در جهیزیه های خود از یخچال و لباسشویی و سایر وسایل برقی و امکانات امروزی برخوردار نبودند.


وی اضافه کرد: چرا به جوانان گفته نمی شو که در زمان رژیم ستمشاهی کشورمان خرابه و محل نفوذ و جولان بیگانگان بود.


امام جمعه مراغه با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی  گفت:  در این روز تاریخی مردم کشورمان با اکثریت آرا، نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.


وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: هیئت امنای مساجد در مناسب ساز و غبار روبی مساجد برای پذیرایی از مومنان در ایام ماه ضیافت الهی اهتمام کرده و برنامه های مذهبی چون نمازهای جماعت، موعظه و خطابه، تدریس احکام و اخلاق و برنامه های فرهنگی را با در نظر گرفتن موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این اماکن مورد توجه بیشتر قرار دهند.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40