حسینی فاصله ای میان دولت مردم و نمایندگانشان وجود ندارد


تهران – ایرنا – معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت در مسیر خدمت به مردم در کنار نمایندگان و حامی مردم استان سیستان و بلوچستان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.


 به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سید محمدحسینی در دیدار با نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، گفت: در مسیر خدمت به مردم دولت در کنار شما و حامی مردم استان است و هیچ فاصله و مانعی بین دولت با مردم و نمایندگان آنان وجود ندارد.


وی با تاکید بر اهتمام ویژه رئیس جمهور در رفع مشکلات مناطق و استانهای محروم و کم برخوردار به ویژه استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مشکلات انباشته شده ای که استان در زمینه های مختلف با آن مواجه است ضرورت دارد مشکلات آن با اولویت و جدیت بیشتری برطرف شود.


 معاون رئیس جمهور با اشاره به دغدغه و نگرانی مطرح شده نسبت به لزوم استفاده از نیروهای کارآمد و وفادار به دولت مردمی اظهار داشت: دولت تلاش کرده از نیروهای بومی و از اقوام و مذاهب در سطوح مختلف مدیریتی استفاده کند و اگر در مواردی غفلت  شده باشد نمایندگان مجلس مصادیق آن را یاداوری کنند و با پیشنهاد نیروهای توانمند و متعهد بومی، به دولت برای انتخاب مدیریت ها کمک کنند.


حسینی در خصوص مشکل استان در زمینه خشکسالی و کمبود آب تصریح کرد: بی آبی از مهمترین مشکلات همه مناطق و استانهای کشور بوده و  یکی از اولویت های دولت مردمی برنامه ریزی برای استفاده از روش های مختلف از جمله انتقال آب دریای عمان و بهره‌گیری از آبهای ژرف برای رفع نگرانی های مردم در این زمینه است.


وی افزود: البته ضرورت دارد از کشاورزان و دامدارانی که به واسطه خشکسالی دچار مشکل شدند، حمایت بیشتری انجام شود.


معاون رئیس جمهور درباره تعطیلی برخی بازارچه‌های مرزی اذعان کرد: متاسفانه در دوره گذشته تعدادی از بازارچه های مرزی که محل کسب درآمد مرز نشینان و صادرات کالا محسوب می شود به حالت رکود یا تعطیلی درآمده و دولت مصمم است به سرعت مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کرده و با ایجاد رونق و شکوفایی مانع از مهاجرت  ساکنان این مناطق شود.


حسینی در ادامه با اشاره به مشکلات و سختی های نمایندگان و تجربه خود از این دوران خاطرنشان کرد:  مردم حوزه‌های انتخابیه توقع و انتظار دارند که نماینده تمام مشکلات آنان را برطرف کند در صورتی که این مطالبه با اختیارات و وظایف نماینده سازگاری ندارد و از سوی دیگر هم نمی توان نسبت به مشکلات و گرفتاری های مردم بی تفاوت بود.


وی اضافه کرد: لذا باید با همدلی و همگرایی زمینه رفع و گره گشایی از مشکلات مردم را فراهم کنیم.


براساس این گزارش، نمایندگان استان سیستان و بلوچستان  هم در این دیدار به مشکلات استان از جمله تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی، حمایت از خسارت‌های ناشی از خشکسالی، تعیین مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، گلایه از کم توجهی به استفاده از نیروهای توانمند و وفادار به نظام، لزوم پای‌بندی افغانستان به حقابه و سهم سیستان از هیرمند، فعال شدن تبادلات مرزی، برطرف شدن مشکل تامین سوخت، افزایش سهمیه جذب دانشجویان بومی اشاره کردند.