درخواست وزیر ارشاد از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی


اسماعیلی در نشست شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ظرفیت‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران را زمینه‌های مهم توسعه همکاری با کشورهای مختلف دانست و تأکید کرد: باید علاوه بر تعاملات دوجانبه، پیگیری جدی توسعه همکاری‌های چند جانبه فرهنگی ـ بین‌المللی از سوی این سازمان با جدیت دنبال شود.


به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یکصد و پنجاه و سومین نشست شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ریاست محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اعضای شورای عالی، در این سازمان برگزار شد.


اسماعیلی در ابتدای این نشست، به سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در این سفر، برنامه‌ها و اقدامات مهمی صورت پذیرفت و شاهد عزم جدی در توسعه روابط با این کشورها به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و هنری هستیم و امضای توافقنامه فرهنگی با ونزوئلا توسط وزرای فرهنگ دو کشور و زمینه سازی توسعه تعاملات با دیگر کشورها در این سفر، امکان فعال سازی حوزه‌های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری، علمی، دانشگاهی و فناوری را فراهم می‌کند.


وی اظهار کرد: ظرفیت‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی، علمی، هنری و دانشگاهی، زمینه‌های مهم توسعه همکاری با کشورهای مختلف است.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، به ضرورت توسعه همکاری‌های چندجانبه فرهنگی علاوه بر توافق و تعاملات دو جانبه تأکید کرد و خواستار توجه بیش از پیش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این زمینه شد.


حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور نیز در ارتباط با پیشرفت برنامه تحول، برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در زمینه هم افزایی و هماهنگی بین دستگاهی به منظور بهره مندی در عرصه دیپلماسی فرهنگی و عمومی، حضور جدی‌تر جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی منطقه‌ای و بین‌المللی و … گزارشی ارائه کرد.


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأکید کرد: این سازمان برنامه‌ریزی‌های منسجم و دقیقی را برای فعال سازی همکاری‌های دو یا چند جانبه به ویژه در مناطقی که گرایش‌ها و علاقه‌مندی‌های فراوانی وجود داشته، اما کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند در دستور کار قرار داده است و امیدواریم با حمایت و پشتیبانی دولت شاهد جهش فعالیت‌ها باشیم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا