رئیسی با سفر به مناطق محروم عزم خود برای حذف فقر را ثابت کرد
هشدار ایران به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه


تهران – ایرنا- نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۰ مارس…


 • دولت خود را خادم خانواده شهیدان می‌داند/ شهدا و خانواده مکرم آنان عزیز و مورد احترام ملت هستند

  تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:رییسی با انجام سفرهای استانی عزم خود را برای رفع محرومیت و حذف فقر از مناطق مختلف کشور نشان داد


  احمد راستینه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اظهار کرد: از ابتدای کار دولت سیزدهم شاهد برداشتن گام‌های جدی و بلند از سوی دولتمردان و به ویژه شخص رییس‌جمهور برای رفع محرومیت‌ها در کشور هستیم. 


  نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی افزود: گام اول دولت در این راستا انجام سفرهای استانی بود که رییس جمهور و وزرا با ارتباط نزدیکی که با مردم داشتند در جریان جزییات مشکلات مردم به صورت شفاف قرار می‌گرفتند. 


  راستینه بیان کرد: آقای رییسی با انجام سفرهای استانی عزم خود را برای رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور نشان داد و در این سفرها در جریان جزییات مشکلات و محرومیت‌های مردم در حاشیه کلانشهر تهران و در نقاط دوردست قرار گرفت. 


  وی خاطرنشان کرد: در دولت آقای رییسی، رابطه ارباب رعیتی مقامات اجرایی در ۸ سال گذشته جای خود را  به رابطه مردم و مسئولان تغییر داده و مسئولان با ارتباط نزدیکی که با مردم دارند و مسائل و مشکلات آن‌ها را می‌شنوند. 


  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات آیت‌الله رییسی در طول ماه‌های گذشته در نظر گرفتن تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ برای اشتغالزایی است که میزان قابل توجهی از این اعتبار از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات برای متقاضیان در این بخش در نظر گرفته شد. 


  راستینه اظهار داشت: از دیگر اقدامات دولت یازدهم برای رفع محرومیت در کشور می‌توان به تخصیص اعتبار برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ و بحث اجرای نظام هماهنگ پرداخت و نیز تخصیص اعتبار برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه سال آینده اشاره کرد. 


  وی عنوان کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها به ویژه در بحث ارز ترجیحی از دیگر اقدامات دولت در جهت حمایت از محرومان است که در قالب لایحه بودجه سال آینده، ارز ترجیحی حذف و معادل ریالی آن در اختیار مصرف کنندگان نهایی که مردم هستند قرار خواهد گرفت.  آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40