رشد ۲۲ درصدی بازدید از فلک الافلاک انجام ۳ میلیون و ۹۰۰ تردد

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۹۰۰ تردد از محورهای استان انجام شده است.


دکتر احمدرضا دالوند چهارم فروردین در جلسه ستاد خدمات سفر که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت برخط از طریق ویدئوکنفرانس تشکیل شد، به برگزاری ۳۱ جلسه استانی و شهرستانی جهت هماهنگی دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به مهمانان اشاره و با بیان اینکه تاکنون تقریباً ۳ میلیون و ۹۰۰هزار تردد در استان رخ داده است، اظهار کرد: به طور متوسط طی شبانه روز حدود ۴۹۳ هزار تردد در محورهای لرستان داشته‌ایم.


وی ظرفیت اقامتگاه‌ها و اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش و دانشگاه لرستان را حدود ۳۰ هزار نفر در شبانه‌روز عنوان کرد و افزود: از ابتدای تعطیلات تاکنون تقریبا ۶۸ هزار نفر در مراکز اقامتی لرستان اسکان داشته‌اند.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه همچنین از ابتدای نوروز تاکنون ۲۵۸ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری لرستان بازدید کردند، خاطرنشان کرد: تا امروز ۳۷ هزار بازدید از مجموعه تاریخی، فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک انجام شده که نسبت به سال گذشته حدود ۲۲ درصد رشد داشته‌ایم.


وی به بحث بازرسی و نظارت‌ها در این ایام اشاره کرد و افزود: تقریبا ۱۱ هزار بازدید در قالب ۷۰ اکیپ در سطح استان رخ‌ داده و یک‌هزار و ۱۰۰ پرونده تشکیل شده است.


دالوند به منظور کاهش تصادفات از ایجاد دو مرکز رفاهی و خدماتی موقت در ۳۰ الی ۶۰ کیلومتری آزادراه خرم‌زال و خرم‌آباد اراک خبر داد و عنوان کرد: در محورهای لرستان تاکنون ۶ فقره تصادف رخ‌ داده که نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما متاسفانه ۷ فوتی داشته‌ایم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
حضور آیت الله خاتمی در منزل شهید مرزبان بجنوردی

ایسنا/خراسان شمالی  عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران امروز در منزل شهید «محمدمهدی احمدی» حضور یافت و با خانواده این شهید مرزبان ابراز همدردی کرد.

دسته‌بندی نشده
بافت منحصر به فردترین فرش های دستباف در کلات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلات از بافت منحصر به فردترین فرش‌های ابریشم دستباف ایران در این شهرستان خبر داد.

دسته‌بندی نشده
ویدیو آن ها که الله اکبر گفتند

در قیام خونین ۱۵ خردادِ سال ۱۳۴۲ که سرمنشا آن از روستاهای دشت ورامین آغاز شد، هزاران نفر از مردم با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره)، کفن‌پوش، به سمت تهران حرکت کردند، در بین راه و در پل باقرآباد مردم با گارد رژیم پهلوی مواجه شدند و به دنبال …