سفرهای جاده ای ۳۸ درصد افزایش یافت

تبریز – ایرنا – جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از افزایش ۳۸ درصدی سفرهای جاده ای در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.


سردار قاسم رضایی روز سه شنبه در تبریز گفت: از ابتدای طرح نوروزی امسال که از ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز شده است، تا پایان روز اول فروردین، بیش از ۱۲ میلیون تردد بین جاده ای توسط دوربین های تردد شمار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ثبت شده است .
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در ۶ روز نخست طرح سفرهای نوروزی، ۸ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۲۴۱ تردد بین استانی ثبت شده بود که مقایسه این رقم با ترددهای امسال که ۱۲ میلیون و ۱۲ هزار و ۴۲۲ تردد بوده است حاکی از رشد ۳۸ درصدی ترددهای بین استانی در نوروز امسال است.


سردار رضایی در خصوص سوانح رانندگی مسافرت‌های نوروزی در کشور هم گفت: متاسفانه از زمان اجرای طرح نوروزی تا صبح امروز ۲ فروردین ماه، ۱۸۷ فقره تصادف فوتی در کشور رخ داده که منجر به مرگ ۲۴۷ تن شده است.


وی گفت: از این تعداد ۳۳ نفر در شهرها و ۲۱۴ نفر در جاده‌ها جان خود را از دست دادند.


سردار عبدی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی نیز گفت: تمهیدات قابل توجهی اندیشیده شده و تمامی جاده‌های حادثه خیز تحت رصد پلیس است و به لحاظ تامین امنیت نیز نیروها در جاده‌ها حضور فعال دارند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.