سفیر پاکستان ایران و پاکستان اهداف راهبردی مشترک دارند

تهران – ایرنا – سفیر پاکستان در ایران با اشاره به اینکه تهران و اسلام‌آباد اهداف راهبردی مشترک دارند، گفت: روابط نزدیک دو کشور در سال‌های پیش رو، بیش از پیش گسترش خواهد یافت.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، رحیم حیات قریشی در مراسم روز ملی پاکستان سخن می‌گفت، افزود: چالش‌های ژئوپلتیک و نیز دینامیک‌های داخلی ایران و پاکستان در کنار اهداف مشترک، زیربنای روابط باثبات میان دو کشور در ۷ دهه اخیر بوده است.


وی یادآور شد ایران نخستین کشوری بود که در سال ۱۹۴۷، پاکستان را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخت. متقابلا، پاکستان نیز اولین کشوری بود که انقلاب اسلامی ایران را به رسمیت شناخت.


قریشی ایران و پاکستان را دو ملت دوست با پیوندهای ناگسستنی مبتنی بر اعتقادات مشترک، فرهنگ مشابه و تاریخ مشترک دانست و گفت: ما به تحکیم روند صعودی در روابط سیاسی و اقتصادی میان تهران و اسلام‌آباد متعهدیم.


سفیر پاکستان، همکاری میان دو کشور در چارچوب سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) را از جمله زمینه‌های گسترش روابط ایران و پاکستان دانست و افزود: دو کشور در خصوص مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای، نظرات مشترک دارند و به مواضع یکدیگر ارج می‌نهند. پاکستان مواضع ایران درباره مصائب مسلمانان جهان را ارج می‌نهد و ما نیز به مسائل کشمیر و فلسطین، بسیار اهمیت می‌دهیم.


روز ملی پاکستان، ۲۳ مارس (۳ فروردین) در آن کشور جشن گرفته می‌شود، اما به دلیل تلاقی این روز با تعطیلات نوروز در ایران، این مراسم سه‌شنبه شب در تهران برگزار شد.


جمعی از مقامات وزارت امور خارجه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقام‌های کشوری و لشکری، رسانه‌ها و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران، در مراسم بزرگداشت روز ملی پاکستان حضور داشتند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.