سی ان ان ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده اند

تهران – ایرنا – شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: برآوردها حاکی از آن است که هزاران نظامی روس بدنبال تهاجم نظامی به اوکراین کشته شده‌اند، دراین  میان نیز بیش از دو میلیون  پناهجوی  اوکراینی به کشورهای همسایه اوکراین پناه برده‌اند، این آمار رو به فزونی است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، سی ان ان درادامه گزارش داد:بنابر مرزبانی لهستان، تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار اوکراینی بدنبال وقوع جنگ در کشورشان به لهستان  پناه برده اند.


سی ان ان: ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اند


این رسانه تصویری آمریکایی افزود: سازمان ملل اعلام کرده بیش از ۴۷۰ نفر غیرنظامی در جنگ اوکراین کشته شدند، ۴۷۴کشته که ۳۸ کودک درمیان کشته شدگان هستند.


سی ان ان: ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اند


سی ان ان درادامه گزارش داد: نهادهای اطلاعاتی آمریکایی برآورد می کنند این جنگ بیش از چهار هزار کشته برای نظامیان روسی بدنبال داشته است.


 سی ان ان افزود: برآورد آمریکا این است که بین دو تا چهار هزار نظامی روسیه در جنگ اوکراین کشته شده اند.


سی ان ان: ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اندسی ان ان: ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اند


به گزارش ایرنا از دفتر نیویورک، ویلیام برنز رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ۱۷ اسفند قانونگذاران آمریکایی درباره جنگ در اوکراین گفت: در میان افزایش حملات روسیه و مقاومت اوکراینی ها “چند هفته آینده اوضاع بدتر خواهد شد”.


سی ان ان: ۲ میلیون اوکراینی به کشورهای همسایه پناه برده‌اند


ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.