سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم آغاز شد

تهران – ایرنا – سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور ۶۲ نماینده از کشورهای خارجی در حوزه هنری آغاز شد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، سی‌ و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ساعت ۱۹ شامگاه سه شنبه با رقابت شرکت‌ کنندگان بخش‌های بزرگسالان با بخش اصلی مسابقات و بخش‌های دانش‌ آموزان و نابینایان در تالار اندیشه حوزه هنری آغاز شد.


بر همین اساس در بخش بزرگسالان به ترتیب عبدالخالق ابراهیمی از افغانستان در رشته حفظ، غلام مصطفی اشرفی از استرالیا در رشته ترتیل، الهام محمدالدین از اندونزی در رشته قرائت، هیثم صفر احمد از کنیا در رشته حفظ، عمر ابو حفض از سوریه در رشته ترتیل و بلال عبدالله علی از یمن در رشته قرائت به روی جایگاه می‌ روند.


در بخش دانش‌آموزی نیز علی طاها لطیفی از آلمان در رشته قرائت، محمدرضا جعفرپور از ایران در رشته حفظ و عبدالعزیز نور از برونئی در رشته حفظ با هم رقابت می‌کنند؛ همچنین در بخش روشندلان نیز  شرف‌الدین علمی از الجزایر در رشته حفظ قرآن محفوظات خود را ارائه می‌کند.


گفتنی است، مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران روزهای نهم تا چهاردهم اسفند ماه جاری با حضور ۶۲ شرکت‌ کننده از ۲۹ کشور به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.