شرکت های دانش بنیان زمینه جهش تولید و رونق اقتصادی در کشور را


تهران- ایرنا – عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی رویکرد مجلس برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه جهش تولید و رونق اقتصادی در کشور را فراهم می‌کند.


ذبیح‌الله اعظمی ساردویی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد شعار سال تولید دانش‌بنیان و اشتغالزایی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از ابتکارات دولت‌های گذشته بودند که کار خود را با شتاب دهنده و استارتاپ‌ها شروع کردند و بعد مورد استقبال دانشگاهیان قرار گرفتند و در استان‌های بزرگ و پیشرو مانند اصفهان و تهران توسعه این شرکت‌ها مورد توجه قرار گرفت.


نماینده مردم جیرفت در مجلس افزود: نکته مهم در شرکت‌های دانش‌بنیان این بود که اساتید دانشگاه و دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظف نبودند که فقط در حوزه دانشگاه فعالیت کنند بلکه با فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه تولید و اشتغالزایی کمک می‌کردند.


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: ما هم در مجلس با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و جهش تولید در راستای حمایت از تولید و رونق در اقتصاد کشور گام برمی‌داریم و هر جایی که دولت نیاز به تدوین قانون داشته باشد مجلس به دولت کمک کرده است و رویکرد مجلس برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان همواره مثبت بوده است.


شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به حوزه دانشگاه علم را بومی‌سازی می‌کنند


اعظمی ساردویی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به حوزه دانشگاه علم را بومی‌سازی می‌کنند نمونه بارز این است با وجود شرایط تحریمی پهپاد جاسوسی آمریکا را سالم بر زمین نشاندند و با طراحی موشک‌های نقطه‌زن سیستم دفاعی کشور را تقویت کردند.


وی با بیان اینکه ما باید به جوانان و نخبگان ایران اعتماد کنیم، ادامه داد: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان وارد حوزه  فعالیت اقتصادی شوند شاهد رونق و رشد این شرکت‌ها در تولید و اشتغال خواهیم بود.


نماینده مردم جیرفت در مجلس تاکید کرد: مسلما انتخاب این شعار از سوی مقام معظم رهبری می‌تواند تاثیرات مثبتی در حوزه اقتصاد و اشتغالزایی داشته باشد.


اعظمی ساردویی بیان داشت: انتظار داریم شرکت‌های دانش‌بنیان در موضوع تبخیر آب و کاهش مصرف آن به کمیسیون کشاورزی کمک کنند.


وی اضافه کرد: حضرت آقا توجه ویژه‌ای به این موضوع دارند و اینکه نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان را به حضور پذیرفتند نشان می‌دهد که ایشان به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان واقف هستند و توجه ویژه‌ای به این مساله دارند ما باید شعار سال را درک کنیم و آن را در دستور کار دولت و مجلس قرار دهیم.


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یادآور شد: شعار سال ۱۴۰۰ شعار عمیقی بود که می‌توانست کشور را متحول کند اما عملیاتی شدن این موضوع به اقدامات دولتمردان برمی‌گردد. امیدوارم در سال جدید با توجه به شعار سال تولید دانش‌بنیان و اشتغالزایی، بتوانیم وارد مرحله جدیدی از شرایط اقتصادی کشور باشیم و اشتغالزایی و تولید در کشور رونق یابد.


اعظمی ساردویی گفت: امسال از همه دولتمردان انتظار داریم که عمق شعار سال را دریابند و از روز اول برای اجرایی شدن این شعار تلاش کنند.


وی پاشنه آشیل همه دولت‌ها را اشتغالزایی جوانان خواند و گفت: با وجود داشتن دانشجویان نخبه در رشته‌های مختلف دولت‌ها موظفند که زمینه اشتغال را برای همه جوانان فراهم کنند یا به جوانان بیکار بیمه بیکاری دهند امیدوارم که دولت آیت‌الله رییسی بتواند مشکلات جوانان را در این زمینه حل کند.


نماینده مردم جیرفت در مجلس ادامه داد: خیلی خوشحالم که رهبر معظم انقلاب موضوع اشتغالزایی را با درایت و دقت برای متحول کردن اشتغال کشور مطرح کردند ما هم در راستای بیانات حضرت آقا در مجلس حرکت می‌کنیم.


اعظمی ساردویی یادآور شد: ما اجازه ندادیم که بازنشستگان دوباره به اشتغال ادامه دهند باید زمینه اشتغال جوانان فراهم شود این در راستای کمک به تولید و رونق اقتصاد در کشور است بدون رونق اقتصادی و کارآفرینی امکان اشتغالزایی در کشور وجود ندارد با توجه به مشکلات موجود در کشور توجه به شعار سال و توجه به عزت، حکمت، مصلحت و منافع ملی می‌تواند به رونق تولید کمک  کند.


وی با اشاره به سفر آیت الله رییسی به استان‌ها و توجه به مساله اشتغال گفت: حضرت آقا به نمایندگان و دولت تاکید دارند که در بین مردم باشند و آیت الله رییسی با حضور در بین مردم مشکلات آنها را رصد می‌کند و همراهی با مردم گفتار درمانی نیست.


این نماینده مجلس یازدهم عنوان کرد: رییس جمهور هم مسیر خوبی را در پیش گرفته است و با حضور در استان‌های مختلف مشکلات را از نزدیک می‌بیند و باید تیم دولت برای عملیاتی کردن وعده‌های رییس جمهور نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهد تا بتوانیم با همت مضاعف و تکیه بر توان داخلی فقر را در کشور ریشه‌کن کنیم.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40