صدور سالی ۵ تا ۶هزار پروانه ساختمانی درتهران نگرانی ازحجم بالای

معاون شهرسازی شهرداری تهران در مورد آرا و جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ توضیحاتی را ارائه کرد.


حمیدرضا صارمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت کمیسیون ماده ۱۰۰ و جرائم حاصل از آن گفت: در مورد ماده ۱۰۰ تلقی اشتباهی وجود دارد که شهرداری از محل ماده ۱۰۰ درآمد زیادی کسب می‌کند در حالی که اینگونه نیست و کمتر از ۰.۱ درصد درآمدهای شهرداری به صورت سالانه از این محل است.


وی در پاسخ به این سوال که جرائم ماده ۱۰۰ به چه میزان است، تصریح کرد: به طور معمول سالانه ۵ الی ۶ هزار پرونده ساختمانی صادر می‌شود که تقریبا ۹۰ درصد پرونده‌ها به ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شود، چرا که اتفاقاتی در ساخت‌وساز و در زمان اجرا رخ می‌دهد که از ۱۰ متر به بالا تخلف صورت می‌گیرد.


از حجم آرا تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ نگران هستیم


صارمی با بیان این‌که عمده آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ یعنی حدود ۹۵ درصد آن حکم تخریب است، ادامه داد: ما هم از این حجم آرا تخریب نگران هستیم چرا که بعدا قابلیت اجرا ندارد و باید تدبیری اندیشیده شود.


بررسی اصلاح قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ در مجلس

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
حضور آیت الله خاتمی در منزل شهید مرزبان بجنوردی

ایسنا/خراسان شمالی  عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران امروز در منزل شهید «محمدمهدی احمدی» حضور یافت و با خانواده این شهید مرزبان ابراز همدردی کرد.

دسته‌بندی نشده
بافت منحصر به فردترین فرش های دستباف در کلات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلات از بافت منحصر به فردترین فرش‌های ابریشم دستباف ایران در این شهرستان خبر داد.

دسته‌بندی نشده
ویدیو آن ها که الله اکبر گفتند

در قیام خونین ۱۵ خردادِ سال ۱۳۴۲ که سرمنشا آن از روستاهای دشت ورامین آغاز شد، هزاران نفر از مردم با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره)، کفن‌پوش، به سمت تهران حرکت کردند، در بین راه و در پل باقرآباد مردم با گارد رژیم پهلوی مواجه شدند و به دنبال …