طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به زودی در کمیسیون اجتماعی

تهران – ایرنا – سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دومین جلسه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پس از ارجاع از صحن به کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و به زودی نهایی می‌شود.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، حسن لطفی در گفت وگویی در تشریح دستور کار امروز – سه شنبه – کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این نشست طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با حضور مسئولان دولتی مورد بررسی قرار گرفت، ساماندهی کارکنان دولت از جمله وعده های رئیس جمهور بود که در همان ابتدای شکل گیری دولت سیزدهم به این مهم تاکید کرده بود که ساماندهی نیروها با انواع قراردادها در بدنه اجرایی دولت باید به طور جدی پیگیری شود.


نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: در ابتدای تشکیل این دولت رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با حضور در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس فرصت ۴۵ روزه ای خواست تا ساماندهی استخدام کارکنان دولت را در قالب لایحه به مجلس تقدیم کند اما بعد از اتمام این مهلت اعلام کرد آمار دقیقی از این نوع قراردادها و نحوه استخدام کارکنان دستگاه های اجرایی در اختیار ندارند بنابراین کمیسیون اجتماعی ادامه بررسی طرح خود در این زمینه را در دستورکار قرار داد.


وی تصریح کرد: ما در کمیسیون اجتماعی کمیته ای به منظور بررسی کارشناسانه این طرح تشکیل داده و نتیجه این شد که با همراهی دولت آن را به سرانجام برسانیم اما متاسفانه قبل از تعطیلات مجلس دولت به رغم اینکه نمایندگانش در تمام جلسات حضور داشتند با آن مخالفت کردند بنابراین طرح دو شوری شد و برای بررسی پیشنهادات به کمیسیون ارجاع داده شد تا مجدد تصویب شده و به صحن ارسال شود.


لطفی افزود: با توجه به اینکه هماهنگی دولت و مجلس در این زمینه کمرنگ شده است امروز رئیس کمیسیون اجتماعی مصوب کرد که  تا دو جلسه بعد از عید غدیر این طرح نهایی شده و با ضمیمه پیشنهادات نمایندگان به صحن ارسال شود و اینکه بار مالی آن چگونه تامین شود برعهده دولت است.
آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

SIMILAR NEWS

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.