طرح شفافیت قوای سه گانه با حضور طحان نظیف در کمیسیون شوراها بررسی


تهران – ایرنا – سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی حدادی در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی که با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد به خبرنگاران گفت: بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها جهت تأمین نظر شورای نگهبان در دستور کار امروز کمیسیون قرار گرفت.


سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: در این نشست ایرادات مربوط به ماده یک که اصلاح عباراتی و درباره شفافیت مجلس بود انجام شد و ماده ۲ که درباره وزارتخانه‌ها و هیأت وزیران است برای انجام کار کارشناسی به کارگروه مربوطه عودت داده شد تا ظرف مدت یک هفته بررسی شده و هفته آینده در کمیسیون بررسی شود.


وی خاطرنشان کرد: ماده ۵ درباره خدمات کشوری و برخی مواد دیگر که مربوط به قوه قضائیه و نهادهای تابعه آن بودند نیاز به برخی اصلاحات داشتند که قرار شد کارگروه مربوطه کار کارشناسی لازم را انجام دهد تا نظر شورای نگهبان در این خصوص تأمین شود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40