طرح شفافیت قوای سه گانه با حضور طحان نظیف در کمیسیون شوراها بررسی

تهران – ایرنا – سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی حدادی در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی که با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد به خبرنگاران گفت: بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها جهت تأمین نظر شورای نگهبان در دستور کار امروز کمیسیون قرار گرفت.


سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: در این نشست ایرادات مربوط به ماده یک که اصلاح عباراتی و درباره شفافیت مجلس بود انجام شد و ماده ۲ که درباره وزارتخانه‌ها و هیأت وزیران است برای انجام کار کارشناسی به کارگروه مربوطه عودت داده شد تا ظرف مدت یک هفته بررسی شده و هفته آینده در کمیسیون بررسی شود.


وی خاطرنشان کرد: ماده ۵ درباره خدمات کشوری و برخی مواد دیگر که مربوط به قوه قضائیه و نهادهای تابعه آن بودند نیاز به برخی اصلاحات داشتند که قرار شد کارگروه مربوطه کار کارشناسی لازم را انجام دهد تا نظر شورای نگهبان در این خصوص تأمین شود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

SIMILAR NEWS

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.