عالم بودن به زوایای دین مهمترین ویژگی یک مبلغ است


ارومیه – ایرنا – مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: عالم بودن به زوایای دین، مهمترین ویژگی یک مبلغ دینی است.


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام منصور امامی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردها و عملکردهای اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: تبلیغ دین در مکتب اسلام برپایه علم است و مهمترین ویژگی یک مبلغ در عرصه تبیین، عالم بودن به زوایای دین مقدس اسلام است و کسی که می‌خواهد مبلغ شود باید ایمان و باور درونی داشته و علاوه براین حکیم باشد.


وی با بیان اینکه باید در صیانت از دین حمیت و غیرت داشته باشیم، گفت: امروز در فضای مجازی و حقیقی اهانت‌های زیادی به مقدسات می‌شود که باید حداقل در درون خودمان نسبت به آنها واکنش نشان داده و  در عمل نیز غیرت خود را نشان دهیم.


حجت الاسلام امامی با اشاره به جهاد تبیین اظهار کرد: عقلانیت و علم، معنویت و عدالت محوری سه ضلع جهاد تبیین هستند که عمل به هر کدام زمینه ساز تحقق جهاد تبیین و به مقصد رسیدن آن است.


به گفته وی، عدالت محوری یکی از موضوعات مورد دستور خداوند متعال است و خداوند می‌فرماید کسی حق ندارد در برابر سیری شکم ظالم و گرسنگی مظلوم بی تفاوت باشد بلکه باید عدالت ورزی را سرلوحه کار خود قرار دهد.


مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مبلغ باید در هر سه مرحله عقلانیت، معنویت و عدالت خوب عمل کند، ادامه داد: امروز دغدغه رهبری جهاد تبیین است بنابراین فعالان فرهنگی و قرآنی این مهم را اولویت قرار دهند.


در این مراسم همچنین از فعالان قرآنی، مبلغان برتر، تشکل‌های دینی و پیشکسوتان قرآنی با اهدا هدایایی تجلیل و قدردانی شد.


به گزارش ایرنا، نمایشگاه دستاوردها و عملکردهای اداره کل تبلیغات اسلامی  آذربایجان‌غربی از اول تا سوم تیرماه جاری به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برپا شده بود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40