عربستان سیاست بی ثباتی در یمن را دنبال می کند

قم – ایرنا – استاد روابط بین‌الملل دانشگاه پاجاجاران اندونزی، مردم یمن را در برابر ستمگری‌ها و ظلم عربستان مقاوم توصیف کرد و گفت: عربستان که در جنگ نظامی به ناکامی رسیده است به دنبال ایجاد آشوب و بی‌ثباتی در بین مردم یمن است.


دینا سلیمان رئیس روز شنبه در همایش مجازی بررسی ابعاد تجاوز به یمن که به همت بنیاد بین‌المللی اربعین ترتیب یافت، تجاوز به یمن را یکی از بدترین فجایع توصیف کرد و اظهار داشت: آمریکا و عربستان سعودی در سکوت مردم جهان به جان مردان و زنان و کودکان بی‌گناه یمن افتاده‌اند و آن‌ها را به خاک و خون می‌کشند.


رئیس موسسه اسلامی از اندونزی ادامه داد: گزارش‌ها اعلام می‌کند که نزدیک به یازده میلیون کودک و زن در ناامنی جانی هستند و نبود امکانات و مواد غذایی آن‌ها را تهدید می‌کند.


وی ابراز داشت: گزارش‌ها می‌گویند که سازمان‌های جهانی مانند سازمان ملل متحد حتی تمایل ندارند که به این موضوع بپردازند تا این که بخواهند آن را حل و فصل کنند.


دینا سلیمان در تشریح ایدئولوژی عربستان ابراز داشت: عربستان به دنبال برپایی آشوب‌هایی بین مردم است تا بی‌ثباتی را در یمن ایجاد کنند و حتی نیروهای حوثی به مردم کمک می‌کنند که مقاومت را در برابر اقدامات متخاصمانه و تخطی‌های عربستان ایجاد کنند.


رئیس موسسه اسلامی از اندونزی از رویکرد عربستان در حمایت از یک دیکتاتور در یمن صحبت کرد و افزود: این کار بر چه اساس و مبنایی انجام می‌شود؟ الان یک مسوول (عبدربه منصور هادی رییس فراری یمن) با بمباران مردم خودش باید مشروعیت خود را به دست بیاورد و به کشور خودش برگردد؟ این معنای دموکراسی و آزادی‌خواهی است؟


او با انتقاد از تخریب زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی یمن به وسیله عربستان سعودی، گفت: عربستان و دولت‌های غربی و آمریکا به دنبال استفاده از منابع یمن هستند که خیلی از کشورهای حوزه خلیج فارس چشمان خود را در برابر این تخطی‌ها بسته‌اند.


 دینا سلیمان، انصار الله و حوثی‌ها را آگاه به سیاست‌های عربستان دانست و گفت: وقتی این گروه‌ها با پشت پرده حملات عربستان آشنا هستند، هیچ گاه تسلیم نخواهند شد و با اتحاد زیاده‌خواهی‌های عربستان را ناکام خواهند گذاشت./


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.