فرانسه خواستار تصویب تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه

تهران- ایرنا- کاترین کولونا وزیر امور خارجه جدید فرانسه اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید ششمین بسته تحریمی خود علیه روسیه را تصویب کند.


به گزارش ایرنا از سی ان ان، کولونا عصر سه‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی خود در برلین بر لزوم تقویت حمایت از اوکراین تاکید کرد. 


وی تصریح کرد: ما باید به سرعت بسته ششم تحریم‌ها (علیه روسیه) را تصویب کنیم که پایان تدریجی واردات نفت از روسیه را درنظر می‌گیرد. 


علیرغم مخالفت کشورهایی مانند مجارستان با تحریم‌های روسیه، کولونا از تصویب این بسته تحریمی ابراز خوشبینی کرد. 


به گزارش ایرنا، این درحالی است که رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در حاشیه نشست مجمع اقتصاد جهانی در شهر داووس گفت، بعید است که در این اجلاس توافق مشترکی در مورد تحریم علیه روسیه بدست آید. 


اورسولا فون درلاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در حاشیه نشست مجمع اقتصاد جهانی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم اجلاس مجمع اقتصاد مکان مناسبی برای بحث درباره تحریم نفت روسیه باشد ولی مذاکره با کشورهای عضو درباره این موضوع همچنان ادامه دارد.


کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است که واردات نفت از روسیه تا پایان سال در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تدریج متوقف شود، در حالی که مجارستان و چند کشور دیگر می‌توانند فرصت بیشتری داشته باشند. این شدیدترین تحریم اتحادیه اروپا در پاسخ به حمله روسیه علیه اوکراین خواهد بود. 


کمیسیون اروپا در نظر دارد تغییراتی را در برنامه تحریم خود بر نفت روسیه برای جلب نظر کشورهایی مانند مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک که مایل به اعمال تحریم‌ها نیستند انجام دهند. 


اجماع در مورد تصویب این بسته در این هفته با موانعی روبه رو شده است، به طوری که برخی از کشورها به دلیل وابستگی انرژی خود به نفت روسیه، در برابر تحریم پیشنهادی واردات نفت این کشور مقاومت می‌کنند و این احتمال که آن‌ها این اقدام را وتو کنند وجود دارد مگر اینکه معافیت‌هایی به آن‌ها اعطا شود.


دولت مجارستان گفته است هرگونه تحریم علیه نفت روسیه را وتو خواهد کرد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

SIMILAR NEWS

آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.