محوطه اطراف ریل های متروکه قم تبدیل به فضای سبز شهری می شود


قم- ایرنا- معاون اجرایی رییس جمهور گفت: محوطه اطراف ریل‌های متروکه قم که سالها مغفول مانده بزودی توسط شهرداری قم به بلوار سبز مفرح شهری تبدیل خواهد شد.


سید صولت مرتضوی روز سه‌شنبه در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: حدود ۱۵ کیلومتر ریل متروکه در قم در حال جمع آوری است. 
وی بیان کرد: درقالب سال گذشته رییس جمهور به قم مصوبات و تصمیمات خوبی در حوزه‌های مختلف تصویب شده‌است و سال ۱۴۰۰، ۲۶ درصد بیشتر از  تعهدات انجام شده سفر رییس جمهور اعتبار به این استان اختصاص یافته‌است. 
مرتضوی اظهار داشت: راه اندازی کارخانه چادر مشکی با ظرفیت تولید سالانه ۱۸ ملیون متر مربع پارچه از طرح‌های شاخص استانی در قالب سرمایه گذاری ۳۲ میلیون دلاری است.
معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: با راه اندازی کارخانه چادر مشکی قم،  شهر کرد و اصفهان نیاز کشور بصورت کامل برطرف می‌شود. 
وی یادآور شد: هم اکنون برای ۵۰ درصد متقاضیان زمین در طرح نهضت ملی زمین تامین شده و با الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری درقم  زمین مورد نیاز برای سایر متقاضیان نیز برطرف خواهد شد


مرتضوی افزود: برای ساماندهی ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیز تصمیمات خوبی در قالب سفر رییس جمهور گرفته شده‌است. 
وی با بیان اینکه مترو مونوریل و فرودگاه سه طرح کلان قم است که در این سفر نسبت به آنها تصمیم گیری می‌شود، اضافه کرد: داشتن فرودگاه برای قم یک ضرورت است و باید وضعیت این پروژه از بن بست کنونی خارج شود. 
وی دربخش دیگری از سخنان خود ، گفت:  یکی از اولویت‌های و سیاست‌های دولت احیای دریاچه نمک است و هم اکنون یک ماده قانونی در خصوص آن فعال شده‌است.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40