مدرس فوتبال بانوان رویکرد فدراسیون برگزاری دوره های داوری برای


P>جمیله کشاورز جمعه‌شب در حاشیه برگزاری کلاس داوری فوتبال ۲۲ نفر از بانوان مرکز استان یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون برای ارتقای دانش فنی داوران در کشور دوره‌های مختلف آموزشی برگزار شده است .


وی با بیان اینکه برای موفقیت داوران زن در امر قضاوت، زمینه های بسیار خوبی در کشور از سوی فدراسیون فوتبال کشور آماده شد، افزود: رکن اصلی توسعه و ارتقای سطح علمی و مهارت آموزی داوران زن در کسب دانش به روز و آمادگی جسمی و روحی است.


مدرس داوری فدراسیون فوتبال ایران بیان کرد: تاکنون در استان‌های مختلف با استقبال داوران زن ، همکاری و پیگیری هیات‌های ورزشی  شاهد برگزاری دوره‌ های خوب آموزشی بودیم.


خانم کشاورز به وجود ظرفیت در داوران زن کشور اشاره کرد و ادامه داد: برای حضور در مسابقه و قضاوت لیگ‌های ملی و بین‌المللی باید داوران هرچه بیشتر به دانش‌روز و آمادگی جسمی برسند.


وی به وضعیت داوری فوتبال به خصوص در بخش بانوان استان یزد اشاره کرد و برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی را امری ضروری دانست و تداوم آن را خواستار شد.


کلاس داوری فوتبال بانوان با حضور۲۲ نفر به مدت سه روز در شهرستان یزد برگزار شد و این استان  ۱۵۰ داور فوتبال دارد که از این تعداد ۳۵ نفر به صورت فعال در قضاوت لیگ‌های کشور حضور دارند.  


استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت،۴۸ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و در حال حاضر اعضای ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ‌های کشوری در رده سنی پایه حضور دارند.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.