مرتضوی از ۱۶۳ مصوبه استان هرمزگان ۱۹ مصوبه به طور کامل اجرا

بندرعباس- ایرنا- معاون اجرایی رییس جمهور  اعلام کرد که از مجموع ١۶٣ مصوبه استان هرمزگان ١٩ مصوبه به صورت کامل عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و ٩٠ مصوبه در دست اجراست و ۴۶ طرح هم در دست پیگیری قرار دارد. 


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به بندرعباس، سیدصولت مرتضوی عصر پنجشنبه -۲۷ مردادماه- در حاشیه نشست شورای اداری استان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در این سفر ٢٢ توافق‌نامه با دستگاه‌های مختلف اجرایی منعقد شد که محصول آن ١۶٣ طرح بود و اعتباری بیش از ٢٢ هزار میلیارد تومان برای این طرح‌ها در یک بازده زمانی چهار ساله پیش بینی شده است.


سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: ۳ هزار و ١٨ میلیارد تومان از محل منابع عمرانی تاکنون پرداخت شده و بیش از پنج هزار میلیارد تومان هم طرح اقتصادی به بانک های عامل معرفی شده است.


معاون اجرایی رییس جمهور در تکمیل این بخش از اظهارات گفت: از مجموع ١۶٣ مصوبه استان هرمزگان در جریان سفر استانی رییس جمهور ١٩ مصوبه به صورت کامل عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و هشت مصوبه هم تا کنون عملیاتی نشده است که مسایل آن با حضور استاندار پیگیری شد و قرار است در تهران جلسه‌ای برای رفع مسایل برگزار شود.


مرتضوی افزود: با اجرای این مصوبات در بخش بهداشت و در مان، در زیر ساخت‌های راه، تامین منابع آب، احداث خطوط فاضلاب و تصفیه خانه‌های فاضلاب کشاورزی و شیلات، تامین رفع نیازهای استان هرمزگان به شاخص‌های ملی سلامت امیدوارم بیشتر این طرح‌ها تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد و با اجرای این مصوبات رونق ‌شکوفایی در استان ایجاد شود.


معاون اجرایی رئیس جمهور در نهمین بازدید میدانی و نظارت بر اجرای مصوبات سفرهای استانی به هرمزگان سفر و از سایت‌های پرورش میگو و بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس و بندر شهید رجایی بازدید کرد.


مرتضوی برای پیگیری اجرای مصوبات تاکنون به ۹استان سمنان، بیرجندجنوبی، یزد، شیراز، اردبیل، قم، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان سفر کرده است. رییس جمهور هم در کمتر از یکسال به ۳۱ استان سفر کرده استدسته‌بندی نشده
ایمنی ساختمان های پایتخت در محاصره اعداد تهران چند ساختمان ناایمن

با مطرح شدن موضوع ایمنی ساختمان‌ها در شهر تهران، اعداد مختلفی به عنوان تعداد ساختمان‌های ناایمن شهر تهران مطرح شد؛ اعدادی که از ۱۲۹ ساختمان تا ۱۶ هزار و ۳۳ هزار مورد را نیز دربرگرفته است.

دسته‌بندی نشده
آبگیری چم شیر را حداقل یک سال عقب بیندازید

یک فعال محیط زیست با تشریح تبعات و مشکلات سد «چم‌شیر» گفت: اکنون مهم‌ترین مطالبه این است که دست کم یک سال آبگیری چم‌شیر را عقب بیندازند و و اجازه دهند که پژوهشگران در حوزه‌های مختلف از جمله زمین‌شناسی، ایدئولوژی، گیاه‌شناسی، تنوع‌ زیستی و اکولوژی مطالعات جامع‌تری را انجام دهند.

دسته‌بندی نشده
خجیر و سرخه حصار روایتی از محیط بانی در یک قدمی تهران

قوچ و میش‌ یا کل و بز از دور دست‌ها در حال حرکت هستند حتی بعضا زیر گرمای آفتاب تازه طلوع کرده استراحت می‌کنند.