معافیت های جدید برای واحدهای تولیدی صنفی تعیین شد


تهران_ایرنا_سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی از مصوبه امروز این کمیسیون برای تسری مزایا و معافیت‌های واحدهای تولیدی به واحدهای تولیدی صنفی خبر داد.


محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درخصوص نشست امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز طرح اصلاح قانون نظام صنفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ۳ ماده از این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید.


وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون در جریان بررسی طرح مذکور مزایا و معافیت‌های واحدهای تولیدی به واحدهای تولیدی صنفی نیز تسری پیدا می کند.


سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس اظهار داشت: بر اساس این مصوبه کارگروهی متشکل است از وزارتخانه‌های سمت و اقتصاد و نیز دستگاه اجرایی مربوط به این بخش مصادیق معافیت‌ها و مزایای در نظر گرفته شده برای واحدهای تولیدی که بناست به واحدهای تولیدی صنفی نیز تسری پیدا کند را تعیین می‌کنند.


زنگنه خاطرنشان کرد : همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون در جریان بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی بنا شد تا آیین نامه چگونگی پرداخت جرائم و هزینه‌های پلمپ و فک پلمپ واحدهای صنفی در کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و دادگستری مشخص شود.


وی افزود: بر اساس این مصوبه بنا شد تا درآمدهای حاصل از جرائم واحدهای تولیدی و پرداخت هزینه‌ها و فک پلمپ این بخش به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شده و در بودجه‌های سنواتی به نیروی انتظامی اختصاص پیدا کند.


سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز طرح اصلاح قانون معدن مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به دلیل کمبود وقت ادامه بررسی‌ها درباره این طرح به جلسات بعد موکول شد.
 آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40