موافقت دولت تامین اعتبار پایدارسازی مخاطره زمین لغزش در چهارم

با تصویب هیئت وزیران، اعتبار و تسهیلات بانکی لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه و اجرای عملیات پایدارسازی مخاطره زمین لغزش در استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.


به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت با توجه به وقوع پدیده زمین لغزش در روستای افسرآباد شهرستان اردل واقع در استان چهارمحال و بختیاری و ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مدیریت مخاطره و جهت اجرای عملیات پایدارسازی مخاطره زمین لغزش، هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۷۱۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مذکور موافقت کرد.


اعتبار یاد شده شامل کمک بلاعوض جهت تأمین اعتبار تثبیت و پایدارسازی روستای افسرآباد (خسارت دیده از لغزش زمین)، کمک بلاعوض جهت احداث ۲۰ واحد مسکونی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض جهت تعمیر ۳۰ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و اعتبال تملک دارایی های سرمایه ای جهت اجرای پروژه های پیشگیرانه و کاهش اثرات سوء رخدادهای طبیعی در روستای افسرآباد اردل است.


همچنین با تصویب هیئت وزیران، مبلغ ۳۳ میلیارد ریال (با سود چهار درصد روستایی) و بازپرداخت ۱۵ ساله برای تسهیلات بازسازی (۳ سال دوران مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران فروش اقساطی) و بازپرداخت ۵ ساله برای تسهیلات تعمیری با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور جبران خسارات به واحدهای آسیب دیده در روستای افسرآباد شهرستان اردل واقع در استان چهارمحال و بختیاری با ضمانت زنجیره ای پرداخت می گردد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
حضور آیت الله خاتمی در منزل شهید مرزبان بجنوردی

ایسنا/خراسان شمالی  عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران امروز در منزل شهید «محمدمهدی احمدی» حضور یافت و با خانواده این شهید مرزبان ابراز همدردی کرد.

دسته‌بندی نشده
بافت منحصر به فردترین فرش های دستباف در کلات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلات از بافت منحصر به فردترین فرش‌های ابریشم دستباف ایران در این شهرستان خبر داد.

دسته‌بندی نشده
ویدیو آن ها که الله اکبر گفتند

در قیام خونین ۱۵ خردادِ سال ۱۳۴۲ که سرمنشا آن از روستاهای دشت ورامین آغاز شد، هزاران نفر از مردم با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره)، کفن‌پوش، به سمت تهران حرکت کردند، در بین راه و در پل باقرآباد مردم با گارد رژیم پهلوی مواجه شدند و به دنبال …