میرکاظمی و نوری پیگیر حل مشکل حق التدریسی ها

تهران – ایرنا – نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تلاش وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان برنامه و بودجه برای حل مشکلات معلمان حق التدریسی خبر داد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز شنبه( ۷ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، سید سلمان ذاکر در اخطاری مستند به اصل ۴۰ قانون اساسی گفت: ارجاع بند الحاقی یک تبصره ۷ در شرایطی که در زمینه حل مشکلات حمل و نقل و توسعه خودروسازی بود اشتباه بود، ما می توانستیم با ارائه پیشنهادات بند الحاقی را چکش کاری کنیم.


نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: باید مسائل رفاهی مردم مورد توجه قرار گیرد، وجود خودروها و اتوبوس های فرسوده در مراکز استان ها باعث خجالت ماست.


وی در بخش دیگر به تجمع حق التدریسی ها در مقابل مجلس اشاره و بیان کرد: احقاق حق این قشر از جامعه باید از طرف مجلس صورت گیرد چرا تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.


در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت: شخصا از طرف مجلس با وزیر آموزش و پرورش تماس گرفتم، معاون ایشان به مجلس آمدند، با میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت وگوی تلفنی داشتم، ایشان تاکید کرد جلسه ای خواهد داشت و پاسخ ما را امروز در زمینه پیگیری استخدام حق التدریسی ها خواهد داد.


وی ادامه داد: همچنین با علی احمدی متولی این موضوع نیز گفت وگویی داشته ام، پیش از آنکه وارد صحن علنی شوم نیز مجدد با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت وگویی داشتم.


نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در خصوص بند الحاقی تبصره ۷ نیز باید بگویم رئیس کمیسیون عنوان کرد که پیشنهاد نماینده اراک با مصوبه کمیسیون مغایرت دارد از این رو به عنوان یکی از همکاران مجلس بند الحاقی را ارجاع دادم تا متنی متقن برای بررسی در صحن علنی ارسال شود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.