نمایش های جشنواره تئاتر رضوی از تنوع موضوعی خوبی برخوردار هستند

ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی تاکید کرد: نمایش‌ها در این دوره از جشنواره از تنوع موضوعی، محتوایی و ساختاری خوبی برخوردار هستند.


کوروش زارعی، دوشنبه اول خردادماه، در آیین آغاز به کار این جشنواره در تئاتر شهر تبریز، اظهار کرد: شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در تبریز برگزار می‌شود و خدا را شاکر هستیم که امام رضا(ع) به من و شما توفیق داده‌اند تا خادم الرضا(ع) باشیم و برای سیره علمی و عملی ایشان، نمایش کار کنیم و این سیره را در صحنه برای مردم به نمایش بگذاریم.


وی ادامه داد: شرکت کنندگان و راه‌یافتگان به مرحله پایانی جشنواره، جایگاه خاصی نزد امام رضا(ع) داشته‌اند که امیدواریم تمامی هنرمندان این عرصه، قدر خود را بدانند چرا که این، توفیقی است که امام رضا(ع) و خداوند منان به شما عطا کرده است تا خدمتگزار سیره نبوی و اهل بیت (ع) باشید.


زارعی افزود: نمایش‌ها از تنوع موضوعی، محتوایی و ساختاری  بسیار خوبی برخوردار بوده و مردم و پیشکسوتان تئاتر تبریز و آذربایجان‌شرقی قطعاً از آثار هنرمندان این جشنواره لذت خواهند برد. 


وی گفت: حضور شما مهمانان را در تبریز خوشامد می‌گویم چراکه تبریز به مهمان نوازی و هنر دوستی معروف است و به همین دلیل، سه سال است که جشنواره تئاتر رضوی در این شهر برگزار می‌شود.


معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: از هنرمندان سراسر کشور و همچنین مسئولینی که در برگزاری این جشنواره یاری رسانده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنم چرا که هنرمندان به‌عنوان ستون و عمود خیمه فرهنگ و هنر  هستند.


علی محرمی، ادامه داد: شور و اشتیاق حاکم بر روند جشنواره نشان می دهد که نبض تئاتر در استان‌ها و شهرستان‌های کشور می تپد که باید به این امر توجه ویژه ای داشت.


وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در حوزه فرهنگ و هنر از پیشینه ای غنی و قوی برخوردار است، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی قطب تئاتر کشور بوده و پیشینه این استان در حوزه تئاتر بر همگان واضح است و  امسال نیز 10 جشنواره تئاتر در سطح استان برگزار خواهد شد.


محرمی، در خاتمه یادآور شد: مراسم اختتامیه جشنواره ملی تئاتر رضوی روز جمعه پنجم خردادماه با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار پتروشیمی برگزار می‌شود و از تلاش و خدمات استاد مهدی لزیری، یکی از پیشکسوتان این عرصه که نزدیک به ۶۰ سال در عرصه تئاتر و تعلیم و تربیت هنرمندان خدمات ارزشمندی داشته اند، تجلیل می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
حضور آیت الله خاتمی در منزل شهید مرزبان بجنوردی

ایسنا/خراسان شمالی  عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران امروز در منزل شهید «محمدمهدی احمدی» حضور یافت و با خانواده این شهید مرزبان ابراز همدردی کرد.

دسته‌بندی نشده
بافت منحصر به فردترین فرش های دستباف در کلات

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کلات از بافت منحصر به فردترین فرش‌های ابریشم دستباف ایران در این شهرستان خبر داد.

دسته‌بندی نشده
ویدیو آن ها که الله اکبر گفتند

در قیام خونین ۱۵ خردادِ سال ۱۳۴۲ که سرمنشا آن از روستاهای دشت ورامین آغاز شد، هزاران نفر از مردم با شنیدن خبر دستگیری امام خمینی (ره)، کفن‌پوش، به سمت تهران حرکت کردند، در بین راه و در پل باقرآباد مردم با گارد رژیم پهلوی مواجه شدند و به دنبال …