نکات مهم قبل از خرید بلیط هواپیما


امروزه با گسترش و بالا رفتن خریدهای اینترنتی در حوزه گردشگری و خدمات مسافرتی آژانسهای زیادی با راه اندازی سایتهای فروش بلیط هواپیما و رزرو هتل .. وارد این عرصه شده اند.

کافیست کلمه ” بلیط هواپیما ” را در گوگل سرچ کنید ، در همان صفحه نخست سایتهای معتبر زیادی را مشاهده میکنید مانند آنیل پرواز– الی گشت – علی بابا –  توراسکنر– تریپ و غیره… که با ورود به این سایتها و با جستجوی بلیط تقریبا قیمتهای مشابه ای را مشاهده میکنید به عنوان مثال با جستجوی بلیط شیراز به مشهد در سایت توراسکنر ممکن است قیمت 800 هزار تومانی یا 900 هزارتومانی را ببینید و با ورود به سایت علی بابا قیمت 850 هزار تومانی را مشاهده کنید که این تفاوت  بسته با ظرفیت پرواز و ساعت پرواز متغیر بوده و کاملا منطقی میباشد البته همین نوسان قیمت در مسیرهای خارجی هم وجود دارد که با جستجوی بلیط استانبول در همین سایتها به این موضوع پی خواهید برد .

نکته مهم اینجاست:

که در این میان ممکن است سایتهایی را با نام و برندهای نا آشنا هم مشاهده کنید که بعداز ورود به آنها و جستجوی بلیط، باقیمتهایی بسیار پاینتر از سایت های معتبر مواجه خواهید شد، اینجاست که باید مراقب باشید تا مشکلی برای سفرتان پیش نیاید.

چگونگی بررسی اعتبار سایتهای خرید بلیط هواپیما

  • مجوز فعالیت سایت و آژانس را که سازمان هواپیمایی کشور صادر کرده را مشاهده کنید که این مجوز باید تاریخ اعتبار داشته باشد. ( به عنوان مثال آژانس  anilparvaz.ir  دارای 2مجوز معتبر و فعال میباشند یکی از سازمان هواپیمایی کشور و یکی دیگر از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری )
  • سایت مورد نظر در ستاد ساماندهی ثبت شده باشد و نشان معتبر و فعال داشته باشند.
  • سایت موردنظر اینماد فعال و معتبرداشته باشد ( سایتهایی با اینماد دو ستاره اعتبار بیشتری دارند )

نکته مهم دیگر اینکه حتما روی لوگو اینماد و لوگوی ستاد سامندهی کلیک کنید تا در صفحه ای که باز میشود اطلاعات سایت را مشاهده کنید. اگر به هر دلیلی بعد از کلیک صفحه ای باز نشد و یا اطلاعات سایت نمایش داده نشد با پشتیبانی سایت تماس بگیرید از آنها توضیح بخواهید و در این مواقع سعی کنید خرید خودتان را از سایت دیگری انجام دهید.