هایما امروز تنها ٩ درصد نسبت به قیمت کارخانه رقابت خورد

به گفته سخنگوی وزارت صمت، امروز (چهارشنبه) با رعایت ضوابط وزارت صمت، دو خودروی شاهین و هایما هر کدام به تعداد ۲۰۰۰ دستگاه در بورس کالا عرضه شدند که شاهین ۱۴ درصد و هایما ۹ درصد نسبت به قیمت کارخانه کشف قیمت شدند.


به گزارش ایسنا، امید قالیباف گفت: در حالی در معاملات امروز (چهارشنبه ٣٠ آذر) خودرو شاهین ۳۴۶ میلیون تومان به فروش رسید که قیمت‌سازان بازار آزاد تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای این خودرو در بازار قیمت‌گذاری می‌کنند.


سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: در رابطه با خودروی هایما S7 نیز امروز  قیمت ۸۱۴ میلیون تومان کشف شد که قیمت کاذب بیش از یک میلیارد تومان در بازار آزاد برایش اعلام می‌شود. 


مشاور وزیر صمت ضمن اشاره به تعامل سازنده وزارت صمت با بورس، خاطرنشان کرد: نتیجه این تعامل پذیرش قواعد کف عرضه (۲۰۰۰ دستگاه برای پرتیراژ و ۵۰۰ دستگاه برای کم تیراژ) و عرضه همگن(از نظر مشخصات فنی و رنگ یکسان) توسط بورس و اعمال آن در عرضه امروز بود که نتیجه مطلوبی به همراه داشت.


قالیباف بر ادامه عرضه های متراکم و پرتعداد خودرو در بورس کالا در آینده تاکید کرد و گفت: این درحالیست که به‌زودی با واردات و افزایش تولید داخلی‌ها، بازار خودرو به نقطه اشباع عرضه خواهد رسید.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دسته‌بندی نشده
یک شرمندگی در آستانه روز پرستار

کمبود نیرو، قراردادهای شرکتی و موقت، شیفت‌های کار طولانی، دستمزد کم و نابرابری مزدی و البته انتظاری ۱۵ ساله برای اجرای یک قانون و بهبود اوضاع، نقطه مشترک زندگی شغلی و حرفه‌ای پرستاران در چندین سال اخیر است…

دسته‌بندی نشده
افزایش ۸۷ درصدی مرگ های منتسب به آلودگی هوا در سال گذشته

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به انجام مطالعه‌ای برای کمی‌سازی اثرات بهداشتی و اقتصادی منتسب به آلاینده ذرات معلق PM ۲.۵، به تشریح عوارض این معضل بهداشتی در کشور پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد همه مرگ‌های منتسب به مواجهه طولانی مدت با …

دسته‌بندی نشده
نقدی بر طرح جدید مجلس ابهام در اعطای تابعیت به فرزندان زنان

اخیرا مجلس شورای اسلامی در تدوین طرحی با عنوان «تأسیس سازمان ملی اقامت»، بحث “تابعیت” فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را محدود کرده؛ این امر در حالی است که به زعم کارشناسان، اقامت مساله‌ای جداگانه از تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی است.