هدف مبارزه شهید سلیمانی برقراری صلح پایدار عادلانه بود

تهران – ایرنا – رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به ویژگی های متعدد مکتب سردار شهید سلیمانی، مبارزه وی در غرب آسیا و حمایت او از اقوام و پیروان مذاهب مختلف را تلاشی برای تحقق صلح پایدار عادلانه دانست.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مهدی ایمانی پور در مراسم افتتاح سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که امروز – شنبه – به همت «مجمع صلح جهانی اسلامی» در تهران آغاز به کار کرد، گفت: شهید سرلشکر قاسم سلیمانی با برخورداری از شخصیتی بی‌نظیر و چند وجهی، از معدود شخصیت‌های تاثیرگذار در تاریخ معاصر بشر بود که موفق شد مکتب و فرهنگی را پایه گذاری کند. وی را بحق «سردار قلب ها» نامیده اند چرا که وی از این مکتب اهل بیت (ع) تفسیری جدید و قابل اجرا در عصر حاضر ارائه داد.


ایمانی پور با تاکید بر اینکه «اطاعت مطلق از ولایت (ولایت ولی فقیه) اصلی ترین و اساسی ترین ویژگی های مکتب سلیمانی  بود»، در تبیین «برقراری صلح عادلانه» به عنوان یکی دیگر از پیام های مکتب سلیمانی گفت: در جهان کنونی، صلح و امنیت به شدت در معرض خطر و تهدید قرار گرفته اند و صلح و امنیت ناپایدار، مکتب سلیمانی، تعلقات قومی و نژادی جای خود را به عدالت و تأمین حقوق همه مستضعفان جهان داده و  مبارزات شهید سلیمانی در غرب آسیا و حمایت او از اقوام و پیروان مذاهب مختلف ثابت کرد که او صلح را برای همه و همه جا لازم می داند.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.