وبسایت کاخ کرمیلن و پنج مرکز دیگر دولتی روسیه از دسترس خارج

تهران- ایرنا- ۶ وبسایت دولتی روسیه از جمله وبسایت رسمی کاخ کرملین در میانه درگیری نظامی این کشور با اوکراین از دسترس خارج شد.


به گزارش روزنامه جروزالم پست، این وبسایت ها در ساعاتی از روزهای جمعه و شنبه از کار افتادند درحالیکه پیش از آن گزارش هایی مبنی بر درخواست دولت اوکراین از هکرهای زیرزمینی برای کمک به تقابل با روسیه انتشار یافته بود. 


دلیل از کار افتادن این سایت ها هنوز مشخص نیست، اما گروه هکری Anonymous (ناشناس) مدعی شد که به سایت‌ها حمله کرده است. 


بر اساس این گزارش، وب سایت هایی که از دسترس خارج شدند از جمله آنها کرملین و وزارت دفاع هستند.


گروه «ناشناس» در توئیتی اعلام کرد که آنها برای آفلاین نگه داشتن وب‌سایت‌های دولتی روسیه و انتقال اطلاعات به مردم روسیه عملیات‌های مداومی انجام می‌دهند.


کرملین حمله توسط گروه «ناشناس» را رد کرده است. این سومین روز متوالی است که وب سایت های روسی حداقل برای مدتی غیرقابل دسترسی هستند.


پیش از این در چهارم اسفند تارنمای پارلمان اوکراین، دولت، وزارت امور خارجه و سازمان امنیت این کشور و پیش از آن هم تارنمای رسمی وزارت دفاع اوکراین و یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های اوکراین هدف حمله سایبری قرار گرفته بود.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.