وزیر امور خارجه ایران با همتای عراقی خود دیدار کرد

تهران – ایرنا – « حسین امیرعبدالهیان » وزیر امورخارجه ایران با « فواد حسین » همتای عراقی خود دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش ایرنا به نقل از شبکه «سومریه نیوز» عراق، «حسین امیر عبدالهیان» در این دیدار که امروز (شنبه) در حاشیه پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان برگزار شد با اشاره به پیوندهای تاریخی، مذهبی و جغرافیایی دو کشور روابط بغداد و تهران را متمایز و خوب دانست و بر تقویت بیش از پیش روابط در همه زمینه‌ها تاکید کرد.  


وی همچنین از نقش عراق در نزدیک کردن دیدگاه‌های کشورهای منطقه و تلاش‌های مستمر این کشور برای ایجاد گفتگوهای منطقه‌ای قدردانی کرد.  


در این دیدار پرونده‌های مورد علاقه مشترک و مهم‌ترین بین دو کشور، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکراتی که در حال حاضر در وین درباره توافق هسته‌ای در حال انجام است و تلاش‌های دیپلماتیک برای موفقیت این مذاکرات گفت و گو و تبادل نظر شد. 


«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با اشاره به تلاش‌های کشورش برای برقراری گفت‌وگوهای مستقیم بین کشورهای منطقه و نزدیک کردن دیدگاه‌های آن‌ها به یکدیگر و تقویت پیوندهای دوستی بین آن‌ها بر گشودگی [ دست ] عراق به روی همه کشورهای منطقه و همکاری با آن‌ها برای دستیابی ثبات و پیشرفت منطقه تاکید کرد.


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.