وزیر کشور از نگاه فریبکارانه غرب به حقوق کودک انتقاد کرد


تهران – ایرنا – وزیر کشور نوع نگاه غرب به کودک و نوجوان را فریبکارانه و آبروریزی بزرگی برای آنها دانست و گفت: جنایت های صورت گرفته علیه کودکان افغانستانی، سوری و یمنی با حمایت آمریکا بوده است.


به گزارش حوزه دولت ایرنا، احمد وحیدی در نخستین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان آسیب‌دیده و در معرض آسیب‌های اجتماعی که با حضور فعالان این حوزه در محل وزارت کشور برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.


وی افزود: کودکان در این کشورها مورد هجوم و ظلم واقع شده اند اما صدایی از دولت های غربی نسبت به حفظ حقوق این کودکان دیده و شنیده نمی شود.


وزیر کشور ادامه داد: اقدام جنایت آمیز آمریکا در افغانستان، باعث افزایش بی پناهی، بی خانمانی و آوارگی کودکان در این کشور شد.


وحیدی توجه به موضوع کودک و نوجوان در یک فضای علمی و اجتماعی را ضرورتی جدی دانست و اضافه کرد: مبانی فکری کشورهای غربی در حوزه کودک در قالب کنوانسیون جهانی کودک متجلی است که این کنوانسیون به مسائل اخلاقی و رشد و تعالی کودک توجه لازم را ندارد.


وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه به مسائل، تلاش دارد کودکان مهاجر مورد تعلیم و تربیت قرار گیرند.


وزیر کشور به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحصیل رایگان کودکان اتباع افغانستانی در ایران اشاره و تصریح کرد: باید مراقبت کنیم که جریان ضد کودک و نوجوان که در غرب است به عنوان حق کودک به خورد ما ندهند.


وحیدی مراقبت از مبانی فکری و عملی در حوزه کودک و نوجوان را مهم دانست و اظهار کرد: سندی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کودکان تهیه و رئیس جمهوری آن را ابلاغ کرده است، سند ارزشمندی است که باید مبنای نظری و عملی در این حوزه باشد.


وی با یادآوری کودکانی چون حضرت علی اصغر، قاسم ابن الحسن، رقیه و سکینه خاتون (س) که در جهان اسلام الگوی بزرگسالان شده اند، گفت: این امر نشانگر این است که مقام کودک چقدر بزرگ و ارزشمند است و آمیختگی کودک با اندیشه های ناب دینی می تواند دنیا را تغییر دهد.


وزیر کشور در ادامه سخنان خود به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در بزرگداشت و تکریم شهید فهمیده اشاره کرد و افزود: حضرت امام (ره) فرمود که رهبر ما آن طفل ۱۲ ساله است و این بیان عالمانه و حکیمانه گویای بزرگی مقام کودک و نوجوان در مکتب اسلام دارد.


وحیدی اضافه کرد: باید در نظر داشته باشیم که ساختن آینده ای بهتر و متعالی در گرو توجه عمیق تر به کودکان و کمک به رشد و تعالی آنهاست.


وی با تاکید بر حمایت از کودکان و نوجوانان فاقد پناهگاه و حامی اجتماعی، تصریح کرد: از بزرگترین کارهای عبادی و اجتماعی براساس آموزه های دینی، توجه به همین کودکان پاک است.


وزیر کشور با بیان اینکه فوری ترین کار بازگرداندن کودکان به آغوش گرم خانواده است؛ گفت: تقویت نظام خانواده و توانمند سازی زنان سرپرست خانواده می تواند چاره کار در این حوزه باشد.


وحیدی خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت های مردمی در این زمینه شد و افزود: مردم عزیز ایران اسلامی براساس ارزش های دینی و اسلامی به مسائل اجتماعی و کودکان توجه و علائق خاص دارند و باید از این فرصت استفاده کرد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40