پلیس مسکو صدها معترض به جنگ در اوکراین را بازداشت کرد

مسکو – ایرنا – سازمان پلیس مسکو شامگاه پنجشنبه از بازداشت ۶۰۰ نفر افراد شرکت کننده در اجتماع اعتراضی در پایتخت روسیه در اعتراض به عملیات نظامی در اوکراین خبر داد.


به گزارش ایرنا، خبرگزاری تاس  به نقل از دفتر مطبوعاتی سازمان پلیس مسکو نوشت: این افراد در یک اجتماع غیرقانونی در اعتراض به عملیات نظامی روسیه در اوکراین در مرکز مسکو شرکت کرده بودند.


در ابتدا معترضان در بلوار استراستنی راهپیمایی کرده و سپس با عبور از خیابان بالشوی دمیتروفکی به سوی میدان تروبنی حرکت کردند و شماری از آنها وارد میدان پوشکین شدند. 


با بازداشت این افراد، اجتماع اعتراضی در میدان پوشکین مسکو پایان یافته و بقیه افراد شرکت کننده در آن پراکنده شدند.


به گزارش رسانه روسی یکی از معترضان، بطری آتش زا به سوی ماموران پلیس پرتاب کرد که بر اثر اصابت آن به اتوبوس پلیس، خساراتی به آن وارد آمد.


 امروز وزارت کشور و دادستانی و کمیته پیگیری قضایی مسکو از ساکنان پایتخت خواسته بودند که از اجتماع برای اعتراض به عملیات نظامی روسیه در اوکراین بپرهیزند.


 رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه/۲ اسفندماه با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


وی بامداد امروز (پنجشنبه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از عملیات نظامی ارتش روسیه در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.  


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.