پوتین اهداف حمله نظامی روسیه به اوکراین را بر شمرد

مسکو -ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در گفت وگوی تلفنی نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد، هدف از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، دفاع از ساکنان غیرنظامی دونباس، به رسمیت شناختن جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک و مالکیت روسیه بر منطقه کریمه است.


به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، این گفت وگوی تلفنی عصر سه‌شنبه صورت گرفت.


رئیس جمهور روسیه، غیرنظامی کردن و زدودن عناصر پیروی کننده از ایدئولوژی نازیسم (ایدئولوژی شبیه آلمان هیتلری) در لایه‌های حکومت اوکراین و تامین شرایط بیطرفی این کشور و موقعیت غیرهسته‌ای آن را از اهداف دیگر عملیات نظامی روسیه در اوکراین خواند.


به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (۵ اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد ششمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد.


رئیس جمهور ونزوئلا نیز ضمن محکوم کردن نقش بی ثبات کننده آمریکا و پیمان ناتو در عرصه بین‌المللی، بر اهمیت مقابله با کارزار دروغ‌پردازی و انتشار اطلاعات نادرست از سوی کشورهای غربی تاکید کرد.


دو طرف در خصوص مسائل مربوط به توسعه مشارکت راهبردی روسیه و ونزوئلا و نیز اجرای طرح‌های مشترک میان دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کردند. 


آخرین اخبار
اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد تعیین

تهران- ایرنا- نمایندگان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حفاظت محیط زیست و استاندارد را انتخاب کردند.

آخرین اخبار
راه اندازی صدها سانتریفیوژ جدید مطابق قانون اقدام راهبری برای

تهران – ایرنا – عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران منتظر وقت کشی غرب در مذاکرات نخواهد ماند و گفت: راه‌اندازی صدها سانتریفیوژ جدید دقیقا مطابق با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها انجام شد.

آخرین اخبار
مخبر از برنامه ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت خبر داد

تهران – ایرنا – معاون‌ اول رئیس‌ جمهور گفت: برنامه‌ریزی دولت برای معکوس کردن مهاجرت، ایجاد شهرهای مولد در سواحل جنوب است و با این شیوه تمرکز جمعیت در شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد و مردم انتخاب و شرایط بهتری برای کار و زندگی در نقاط غیرشهری خواهند داشت.